ПРОВЕДЕНА ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-МЕТОДИЧНА ІНТЕРНЕТ-КОНФЕРЕНЦІЯ «УПРАВЛІННЯ ЯКІСТЮ ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ В УМОВАХ ЦИФРОВОЇ ПЕДАГОГІКИ»

Згідно плану проведення наукових заходів на 2021 р. Харківською обласною громадською організацією «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти» спільно з кафедрою  менеджменту, бізнесу і адміністрування Державного біотехнологічного університету 22-23 грудня 2021 р. проведено Всеукраїнську науково-методичну інтернет-конференцію «Управління якістю підготовки фахівців в умовах цифрової педагогіки», яка  була організована на  платформі Google meet у формі обміну науково-педагогічним досвідом, напрацьованим закладами вищої освіти України в період формування цифрового освітнього простору. Учасники конференції мали можливість запозичити передовий досвід у галузі побудови сучасної дидактичної системи підготовки фахівців та продемонструвати освітянській спільноті власні науково-педагогічні здобутки у формі презентацій впроваджених інноваційних педагогічних технологій, виданих друком підручників і навчальних посібників, апробованих методів, форм та засобів навчання і контролю знань.

На конференції були розглянуті  такі проблемні питання:

1. Педагогічні інформаційно-цифрові технології у сфері вищої освіти.
  2. Дидактичні засоби активізації навчально-творчої діяльності студентів та діагностики професійної компетентності майбутніх фахівців.
  3. Навчально-методичне забезпечення якості підготовки кадрів в умовах цифровізації освітнього простору.
  4. Науково-дослідна робота студентів як напрям управління якістю підготовки майбутніх фахівців.
  5. Диджиталізація управління освітою як чинник якісного вишівського адміністрування.

По закінченню конференції, були прийняті  рекомендації в яких автори наукових публікацій і доповідачі констатували, що відповідно до сучасних соціальних замовлень підготовка фахівців нової генерації повинна ґрунтуватися на інноваційній  методологічній основі. При цьому актуальною педагогічною проблемою є формування цифрової компетентності майбутніх фахівців на технологічній  платформі управління якістю їх підготовки. В обговоренні питань Всеукраїнської науково-методичної інтернет-конференції  взяли участь  92 учасники, серед яких 15 докторів і 38 кандидатів наук, які представляють 18 ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредитації, 1  науково-дослідну установу освітньої галузі, 4  заклади  фахової передвищої освіти, 2 навчально-методичних центри  професійно-технічної освіти, 2  загально-освітніх навчальних заклади. У збірнику матеріалів представлено 53 науково-методичні публікації за результатами  досліджень авторів.

Дана конференція стала логічним продовженням циклу науково-методичних заходів з вирішення зазначеної вище проблеми,  проведених Харківською обласною громадською організацією «Науковий  центр дидактики менеджмент-освіти». У науковому центрі пройшли апробацію сучасні педагогічні технології, інноваційні методичні підходи та дидактичні засоби навчання, які дали змогу поєднати в освітньому просторі  науку з практикою та організувати  педагогічний процес в умовах управління навчально-творчою діяльністю здобувачів.

За підсумками роботи конференції надруковано збірник  наукових матеріалів, з розповсюдження педагогічного досвіду підготовки фахівців. Публікації авторів висвітлювали широке коло питань щодо зазначеної проблематики: особистісна орієнтація освіти;  оновлення  її змісту та форм організації навчально-виховного процесу; технологічне  забезпечення управління  навчально-творчою діяльністю здобувачів; підвищення якості освітніх послуг; органічне поєднання освіти і науки; запровадження освітніх новацій. Учасникам  конференції представлені сертифікати про апробацію результатів наукових досліджень. Участь  у конференції була безкоштовною, всі  видатки було здійснено за рахунок  ХОГО «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти».

Оргкомітет конференції висловлює щиру подяку авторам наукових публікацій, керівництву закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ за підтримку і допомогу в організації проведення даного навчально-методичного заходу.

З повагою та сподіванням на подальше наукове співробітництво,
директор Харківської обласної громадської організації
«Науковий центр дидактики менеджмент-освіти»,
доктор педагогічних наук,  професор  В. М. Нагаєв.