Кафедра транспортних технологій і логістики

Про кафедру

Кафедру транспортних технологій та логістики  було створено 1 листопада 2012 року у складі навчально-наукового інституту технічного сервісу Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка. Завідувачем кафедри було призначено доктора технічних наук, професора Войтова Віктора Анатолійовича.

У 2021 році, у зв’язку з реорганізацією та об’єднанням чотирьох ЗВО, кафедра увійшла до складу факультету економічних відносин та фінансів Державного біотехнологічного університету.

Спираючись на сучасні тенденції в освіті і в галузі транспорту, на кафедрі здійснюється підготовка фахівців у межах спеціальності 275 «Транспортні технології» за такими освітніми програмами:

 • Бакалаврат (бюджетна форма навчання):
  «Транспортні технології (автомобільний транспорт)»;
  «Транспортна логістика і міжнародні перевезення».
 • Бакалаврат (контрактна  форма навчання):
  «Організація перевезень і управління на транспорті»;
  «Логістика, ланцюги постачань і інтелектуальні транспортні системи».
 • Магістратура (бюджетна та контрактна форми навчання):
  «275 – Транспортні технології (автомобільний транспорт)».
Підґрунтям створення кафедри став постійно зростаючий попит на вантажні перевезення в агропромисловому комплексі. Великі “пікові” навантаження під час збирання врожаю потребують наукового підходу до планування вантажних перевезень, і тому попит на фахівців з логістики і транспорту є досить великим і постійним. Існує велика кількість спеціалізацій, де випускники кафедри можуть знайти своє місце.

Освіту в сфері логістики і транспорту можна вважати вдалим доповненням до більшості інших напрямів підготовки і спеціальностей в нашому університеті.

Наявність знань і сертифікатів (дипломів) про освіту в сфері логістики і транспорту стане гарною основою для побудови успішної кар’єри наших випускників.

На кафедрі транспортних технологій і логістики діють три лабораторії:

 1. Лабораторія проблем логістики і мультимодальних перевезень
 2. Лабораторія проблем транспортних технологій і дорожнього руху
 3. Лабораторія проблем інтелектуальних транспортних систем і діагностики

Навчально-наукові досягнення здобувачів

Конкурс наукових робіт, 2023Досягнення здобувачів Наукові перемоги 2018-2020 рр.
Переможці конкурсу наукових робіт – м. Кременчук, 1-3 червня 2023 р.

Для вступників

Інформація про умови вступу на спеціальність знаходиться за посиланням
https://biotechuniv.edu.ua/abituriyentu/aktualna-informatsiya/

Уявіть собі торговий центр. У ньому близько 200 магазинів, в кожному з них тисячі найменувань товарів, а на першому поверсі великий магазин продуктів. Протягом дня цей торговий центр “спустошують” сотні покупців. Але за ніч товари і продукти з’являються на полицях магазинів знову — магія! Не менше! Все це чарівництво влаштовують логісти — фахівці з транспортних потоків. Це завдяки їм по всьому світові курсують поїзди, кораблі, літаки і вантажівки з зерном, картоплею, одягом, паливом та іншим. Товари доставляють в магазини, а пасажирів — до місця призначення вчасно.

Логістика — це і практичний, і науковий напрям, який вивчає методи оптимізації транспортування товарів і людей. Завдання кожного процесу транспортування, який би він довгий не був – зробити так, щоб товари або пасажири були доставлені:

 • в потрібний час;
 • в потрібне місце;
 • в потрібній кількості;
 • із заявленим якістю і сервісом;
 • при найменших витратах.

Логіст продумує способи і маршрути перевезення від упаковки, навантаження на складі до передачі замовнику. Він організовує особливі умови транспортування для небезпечних або швидкопсувних вантажів. Логіст становить найвигіднішу схему транспортувань і передбачає ще кілька варіантів, якщо щось піде не за планом.

Саме цю неймовірно цікаву спеціальність вас запрошує отримати Кафедра транспортних технологій і логістики!

Кафедру було створено 1 листопада 2012 року у складі навчально-наукового інституту технічного сервісу. Засновником кафедри є доктор технічних наук, професор Войтов Віктор Анатолійович. З 2021 року кафедра увійшла до складу факультету економічних відносин та фінансів Державного біотехнологічного університету.

Спираючись на сучасні тенденції в освіті і в галузі транспорту, на кафедрі здійснюється підготовка фахівців у межах спеціальності 275 Транспортні технології за такими освітніми програмами:

Бакалаврат (бюджетна форма навчання):

 • «Транспортні технології (автомобільний транспорт)»;
 • «Транспортна логістика і міжнародні перевезення».

Бакалаврат (контрактна  форма навчання):

 • «Організація перевезень і управління на транспорті»;
 • «Логістика, ланцюги постачань і інтелектуальні транспортні системи».

Магістратура (бюджетна та контрактна форми навчання):

 • 275 – Транспортні технології (автомобільний транспорт)

Для забезпечення навчального процесу на кафедрі використовують сучасні аудиторії, які оснащені усім необхідним  обладнанням, зокрема:

– три лекційні аудиторії
– три лабораторії:

 1. Лабораторія проблем логістики і мультимодальних перевезень
 2. Лабораторія проблем транспортних технологій і дорожнього руху
 3. Лабораторія проблем інтелектуальних транспортних систем і діагностики
  • два комп’ютерних класи

У рамках навчання студенти з викладачами постійно відвідують профільні виставки, як у Харкові, так і в інших містах країни, профільні підприємства, де вже працюють наші випускники, якими ми пишаємось.

Спільно з нашими викладачами студенти навчаються дистанційно на різноманітних курсах, які сприяють професійному розвитку і дозволяють йти в ногу з часом. Наприклад, курс «Supply Chain Analytics» в «Массачусетському технологічному інституті», місто Бостон (США).

Результатами професійної діяльності кафедри транспортних технологій і логістики є переможні участі студентів у різноманітних конференціях і олімпіадах за спеціальністю.

На рахунку студентів нашої спеціальності безліч перемог і участей у різноманітних спортивних, культурних, соціальних заходах. Ми беремо участь і у житті дитячого будинку, притулку тварин, центрів переливання крові. Піклуємось про навколишнє середовище.

Два рази на рік досліджуємо пам’ятки та історичні міста нашої Слобожанщини захопливими екскурсіями.
У нас дуже насичене, цікаве, захопливе життя!

Ми чекаємо на вас!!!!

Новини кафедри

V Міжнародна науково-практична конференція «Напрями розвитку технологічних систем логістики в агропромисловому виробництві»

Міжнародна науково-практична конференція вже вп’яте проходить на базі кафедри транспортних технологій і логістики ДБТУ, науковці…

Акредитаційна експертиза освітньої-професійної програми “Транспортні технології”

25-27 січня 2024 року проводиться акредитаційна експертиза освітньої програми Державного біотехнологічного університету “ Транспортні технології  ” (ID програми   52502)…

Міжнародна співпраця  кафедри транспортних технологій і логістики із університетом Моратува (Шрі-Ланка)

19 січня 2024 року відбулась онлайн-комунікація представника кафедри транспортних технологій і логістики доц. Музильова Д.О.…