Лекція керівника Музейного комплексу для студентів Відділу Мистецтва Університету Миколая Коперника в Торуні

1 грудня 2022 року керівник Музейного комплексу ДБТУ докторка історичних наук, професорка Любов Жванко у рамках реалізації програми ПОЛОНІСТА (Національна агенція академічних обмінів, Варшава, Польща), що триває на Відділі Мистецтва Університету Миколая Коперника в Торуні (1 жовтня 2022 – 1 квітня 2023), прочитала чергову лекцію для студентів напрямків «мистецька критика» та «охорона пам’яток культури».

Лекція під назвою «Болеслав Цибіс (1895-1957). Художник-вигнанець» була присвячена видатному польському художнику, художнику-монументалісту, кераміку, який навчався та перші кроки у професійній сфері кроки зробив саме у Харкові. На жаль, у зв’язку із окупацією Харкова більшовиками у 1919 році майбутній видатний художник був змушений втікати з міста.

Для польських студентів, як і українського викладача, ця лекція принесла цікавий досвід та нові знання.

У кінці лекції відбувся обмін думками та невелика дискусія про роль критика в становленні митця.