Про факультет

Факультет мехатроніки та інжинірингу співпрацює з керівниками відомих вітчизняних та закордонних компаній, концернів та холдингів, які залученні до підготовки та реалізації навчальних програм, переорієнтації навчальних планів на збільшення частки практичної компоненти, масштабного впровадження програм стажування на виробництві з подальшим працевлаштуванням у таких компаніях як CASE, John Deere, Lemken,СОЛЛІ+, Zeppelin, індустріальна група «УПЕК», ПАТ «Elvorti», агропромислової компанії «KERNEL», ХТЗ, ТОВ «Украгрозапчастина» та багатьох інших.

В нашому факультеті створені унікальні освітні програми та відкриті сучасні спеціальності, які враховують вимоги європейських стандартів та орієнтовані на підготовку професіоналів в галузі мехатроніки та інжинірингу з досвідом практичної роботи, управлінців компаній з реалізації техніки, логістики аграрної продукції, націлених на персональний розвиток, успіх своєї компанії та на впливову участь у розробці ефективних рішень для агробізнесу України.

Наш факультет готує фахівців за такими спеціальностями:

208 Агроінженерія, освітня програма «Агроінженерія» (рівні бакалавра, магістра, доктора філософії та доктора наук)

274 Автомобільний транспорт, освітня програма «Автомобільний транспорт» (рівні бакалавра та магістра)

133 Галузеве машинобудування, освітня програма «Галузеве машинобудування» (рівні бакалавра та магістра, доктора філософії та доктора наук)

133 Галузеве машинобудування, освітня програма «Обладнання та інжиніринг переробних та харчових виробництв» (рівні бакалавра та магістра)

131 Прикладна механіка, освітня програма «Прикладна механіка» (рівень бакалавра)

191 Архітектура та містобудування, освітня програма «Архітектура та містобудування» (рівень бакалавра)

192 Будівництво та цивільна інженерія, освітня програма «Будівництво та цивільна інженерія» (рівні бакалавра та магістра)

Ви також маєте можливість паралельного навчання за декількома спеціальностями (друга спеціальність), отримуючи другу вищу освіту або навчаючись за скороченим терміном навчання разом з ґрунтовною інженерною підготовкою, що дозволить втілити заповітні мрії та отримати в майбутньому беззаперечні конкурентні переваги на ринку праці.

Завдяки впровадженню інноваційних ідей та рішень наш інститут зберігає (за 90 років з дня відкриття підготовлено понад 35 тисяч висококваліфікованих фахівців) та примножує славетні традиції українських інженерів, дилерів провідних західних компаній, правознавців. Саме на базі нашого інституту створено потужний інноваційно-освітній кластер «АГРОТЕХНІКА» у сфері новітніх технологій грунтообробки і сучасного сільгоспмашинобудування, ініціаторами та засновниками якого є Харківська обласна державна адміністрація, ПАТ «УПЕК», ТОВ «Лозівський ковальсько-механічний завод», ТОВ «Українське конструкторське бюро трансмісій і шасі». Відкрито сучасну навчально-дослідну лабораторію «Case Education» за підтримки Департаменту агропромислового розвитку ХОДА і безпосередньої участі ТОВ «Украгрозапчастина» та компанії Case IH Agriculture. Створено навчально-науковий центр «John Deere Training Center» та центр сертифікаційних випробувань мобільної та сільськогосподарської техніки.

Факультет мехатроніки та інжинірингу розташований в корпусі, який є пам’яткою архітектури. Раніше тут знаходилося Перше реальне училище м.Харкова, яке було побудоване у 1877 році архітектором Толкуновим К.А. в стилі класицизму з загальною площею 12500 м2. На базі інституту створено навчально-науково-виробничий комплекс, до складу якого входять 9 кафедр:

Факультет підтримує широкі міжнародні зв’язки з Вищою інженерною школою Анжі (Франція), Університетом Огайо (США), Празьким аграрним університетом (Чехія), Аграрною академією (Польща), Сільськогосподарською школою Келінг та Аграрною школою Корис (Данія). Проходження професійного стажування на провідних підприємствах США, Німеччини, Швейцарії, Австрії, Франції, Чехії, Польщі, Данії, Норвегії та Австралії дозволяє нашим студентам після закінчення навчання працювати в іноземних компаніях та суттєво удосконалювати мовну практику. Здобутий досвід вільного спілкування англійською мовою безпосередньо з її носіями дає можливість не тільки відчути себе частиною глобальних процесів, повноцінно скористатись безвізовим режимом з Європейським союзом, але й приймати активну участь у  міжнародній діяльності та розвитку компаній.

Навчання в нашому факультеті – це міцна основа Вашого особистого та професійного зростання, яка формує фахівців високого ґатунку та гарантує нашим випускникам працевлаштування у провідних компаніях. Ми хочемо, щоб Ви були успішними та особливими, а приємний час Вашого навчання був сповнений сміливих відкриттів й особистих перемог! До зустрічі у нашому дружньому студентському співтоваристві!

З найщирішими побажаннями,
декан факультету механотроніки та інжинірингу
кандидат технічних наук, професор Бредихін Вадим Вікторович