Загальна інформаціяНавчальна роботаНаукова робота

Кафедра ветеринарної хірургії та репродуктології ДБТУ була створена у вересні 2021 року шляхом злиття кафедри хірургії імені професора Калашника І.О. та кафедри ветеринарної репродуктології.

Зараз на кафедрі працюють 17 співробітників ‒ 14 викладачів, серед яких 3 доктори та 8 кандидатів наук, учбовий майстер, старший лаборант, лаборант.

На кафедрі українською та англійською мовами викладаються 43 освітні компоненти хірургічного, репродуктологічного напряму та хвороб дрібних тварин.

Навчальна робота включає в себе проведення лекцій та практичних занять в аудиторіях і на виробництві, клінічну, виробничу практики, написання курсових робіт та історій хвороби, відпрацювання практичних навичок роботи з тваринами включаючи оперативні втручання. На кафедрі функціонують наукові студентські гуртки.

Перелік основних дисциплін:

• Оперативна хірургія з основами топографічної анатомії та анестезіології
  • Видові хірургічні хвороби продуктивних тварин
  • Ветеринарна репродуктологія
  • Видові хірургічні хвороби
  • Акушерство, гінекологія і біотехнологія відтворення тварин
  • Загальна та спеціальна хірургія
  • Особливості незаразних, інвазійних та інфекційних хвороб дрібних тварин
  • Особливості хірургічних хвороб дрібних тварин
  • Особливості відтворення дрібних тварин
  • Видове акушерство, гінекологія та біотехнологія відтворення тварин
  • Технологія відтворення тварин
  • Видові хірургічні хвороби тварин з анестезіологією
  • Сучасні стандарти порід собак і котів та напрямки їх селекції
  • Ветеринарна дієтологія з урахуванням анатомо-фізіологічних особливостей дрібних тварин
  • Хірургічні хвороби тварин з анестезіологією
  • Новітні наукові тенденції у ветеринарній медицині

Ці дисципліни викладаються для студентів з 1 по 6 курси факультету ветеринарної медицини, слухачів інституту післядипломної освіти, а також для аспірантів спеціальності 211 – Ветеринарна медицина.

Наукова робота на кафедрі виконується за двома ініціативними тематиками:

• «Клініко-експериментальне обґрунтування методів анестезії, діагностики та патогенетичних засобів лікування тварин за хірургічних захворювань» державний реєстраційний номер 0119U100919;
  • «Розроблення та впровадження інноваційних методів та рішень з використанням інформаційно-технічних приладів у ветеринарній репродуктології» державний реєстраційний номер0114U005415.

До виконання наукової роботи залучені всі викладачі кафедри, а також 6 аспірантів.

За період з 2018 по 2021 роки на кафедрі було захищено 3 докторські та 1 кандидатська дисертація.

Усі НПП кафедри постійно працюють над удосконаленням своїх професійних якостей.

Основна мета діяльності співробітників кафедри ‒ підготовка висококваліфікованих, конкурентоспроможних лікарів ветеринарної медицини за світовими стандартами; розробка та впровадження в практику інноваційних методів діагностики і профілактики хвороб хірургічного та репродуктологічного профілів, та лікування тварин з відповідною патологією.