РОБОЧА НАРАДА: РЕЗУЛЬТАТИ ГОСПОДАРСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ТА ПЕРСПЕКТИВИ СТВОРЕННЯ УНІВЕРСИТЕТСЬКОГО ТЕХНОПАРКУ

29 листопада 2021 року за ініціативи голови вченої ради Університету Андрія Одарченка проведено чергову робочу нараду за важливими поточними питаннями щодо окремих напрямів діяльності Державного біотехнологічного університету. Одними з основних було опрацювання результатів раніше укладених договорів попереднім керівництвом по земельних питаннях (ХНАУ ім.В.В. Докучаєва та ХДЗВА). Визначено також, що господарська діяльність була неефективною, мали місце порушення середньогалузевих показників, що призвело до недоотримання мільйонних надходжень  до бюджету Університету.

За результатами наради підтримано пропозиції щодо необхідності перегляду договорів, можливостей спільного обробітку земель із залученням до співпраці організацій та установ в рамках наукової діяльності, а також наголошено на необхідності доведення цін до ринкових при реалізації сільськогосподарської продукції з метою покращення фінансового забезпечення, зокрема, для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати всім працівникам Університету. Загалом, результати роботи навчально-дослідного господарства визнані задовільними, але, на сьогоднішній день, є малоефективними. На підставі поданих пропозицій  також сформовано першочергове  завдання – створити технопарк, як ефективну управлінську модель для університетського навчально-дослідного господарства (сільськогосподарське виробництво) з чіткою систематизацією та опрацьованим фінансовим інструментарієм, процедурами щодо мінімізації збитків та ризиків, механізмами забезпечення комплексного контролю за всіма показниками його діяльності для підвищення результативності. Подальший розвиток виробничої сфери в Університеті слід розуміти через поєднання науки та бізнес процесів, тим самим посилювати існуючий потужний виробничий потенціал.