Кураторська година зі здобувачами першого курсу спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»

19 вересня 2024 року завідувачем кафедри, професором Кошкалдою І.В. та доцентом кафедри управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру Винограденко С.О. організовано та проведено кураторську годину у дистанційному форматі на тему «Академічна доброчесність здобувачів вищої освіти в ДБТУ» зі здобувачами бакалаврського рівня першого року навчання спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» денної форми навчання Державного біотехнологічного університету.

На занятті було акцентовано увагу на важливості дотримання вимог академічної доброчесності та розглянуто широке коло актуальних питань:

• поняття академічної доброчесності в закладах освіти та проблеми її дотримання;
  • нормативне середовище та основні принципи академічної доброчесності в Європі та Україні;
  • складові системи виховання академічної доброчесності та знання, якими повинен володіти здобувач;
  • форми проявів порушень академічної доброчесності та їх аналіз;
  • Кодекс академічної доброчесності ДБТУ та аналіз безкоштовних онлайн-сервісів та програм для перевірки текстів на плагіат.

Також наведено приклади плагіату не лише в академічній спільності, а й інших сферах, наголошено та розібрано практичні поради щодо уникнення плагіату. Акцентовано увагу здобувачів на відповідальності та наслідках порушення академічної доброчесності.

Надалі планується продовження проведення подібних заходів для підвищення обізнаності з етичними аспектами навчання та дослідницької діяльності впродовж усього освітнього періоду.