Лекція керівника Музейного комплексу на засіданні Наукового товариства у Торуні

5 грудня 2022 року керівник Музейного комплексу ДБТУ докторка історичних наук, професорка Любов Жванко на засіданні філологічної секції Торунського Наукового Товариства, яке відбулося у стінах Гуманістичного Відділу Університету Миколая Коперника, виступила із лекцією на тему «Харків у біографії Броніслави Островської, Леопольда Стаффа і Мар’яна Рузамського».

Професорка Любов Жванко намагалася в лекції віднайти відповідь, як відома поетка міжвоєнної Польщі Броніслава Островська, один із найвідоміших польських поетів Леопольд Стафф та талановитий художник Мар’ян Рузамський пережили у Харкові лихоліття Першої світової війни.

Історичні паралелі, які проводила виступаюча із сучасним Харковом, який бореться з ворогом, мультимедійна презентація зі світлинами зруйнованих корпусів Державного Біотехнологічного Університету глибоко вразили учасників засідання – викладачів університету і спеціально запрошених студентів-філологів.

Кожна така лекція показує, що Університет у складних умовах продовжує працювати, а після Перемоги зможе реалізовувати спільні, серед іншого й гуманітарні, українсько-польські проекти.