Популяризація історії ДБТУ в Архіві Науки Польської Академії наук та Польської Академії Умінь у Кракові

17 червня 2024 року в Архіві Науки Польської Академії Наук та Польської Академії Умінь у Кракові керівник Музейного комплексу Державного біотехнологічного університету професорка, докторка історичних наук Любов Жванко прочитала лекцію «Світи Леона Ценковського», присвячену одному із найвидатніших вчених-біологів ХІХ століття Леону Ценковському (1822–1887). Саме він у Харківському ветеринарному інституті уперше у Східній Європі створив вакцину проти сибірської виразки.

У рамках заходу відбулася презентація книги «Per aspera ad astra. Listy Leona Cienkowskiego (1822–1887)» (Toruń 2022), авторами якої є Любов Жванко та професор кафедри внутрішніх хвороб і клінічної діагностики тварин Факультету ветеринарної медицини доктор ветеринарних наук Дмитро Кібкало. Ведучий заходу професор Ягеллонського університету у Кракові Томаш Пудлоцький наголосив на важливості книги, яка наближає до польського читача постать визначного вченого. У свою чергу професорка Любов Жванко звернула увагу присутніх на тому, що єдиний у світі пам’ятник Леону Ценковському знаходиться на подвір’ї Факультету ветеринарної медицини Державного біотехнологічного університету.

Підсумовуючи захід, директор Архіву Науки Польської Академії наук та Польської Академії Умінь у Кракові доктор Адам Корчинський запросив до співпраці у справі увічнення пам’яті про видатних вчених-поляків, які працювали і зокрема у Харківському ветеринарному інституті.