Експозиція та локації Музейного комплексу

Інститут ветеринарної медицини та тваринництва ДБТУ

(вул. Академічна, 1, Мала Данилівка, Харківський район, Харківська область)

Локація 1. Музей історіїЛокація 2. Музей зоологіїЛокація 3. Музей патологічної анатоміїЛокація 4. Майстер-шоу з сироварінняЛокація 5. Кінно-спортивний комплекс

Музей історії познайомить вас із історією виникнення та розвитку нашого закладу вищої освіти. Сьогодні музей нараховує понад 1000 оригінальних експонатів (меч О.А. Колєсова; французькі меблі ХІХ ст. проф., академіка ВАСГНІЛ М.Д. Потьомкіна; старовинні прилади: мікроскопи та колекція навчального обладнання ветеринарного інституту та ін.), з яких дивиться славне минуле і сьогодення академії.

Музей зоології запропонує вам подорож до унікального тваринного, пташиного та водного світу. Колекція музею нараховує понад 7000 експонатів, унікальними серед яких є: зебра «Квага» (150 років, за різними даними 4-20 екземплярів у світі), біла ворона, нільський крокодил, риба-їжак, скелет риби «морська лисиця», найбільший птах України – дрофа, найбільший птах Африки – страус, птах-бджолоїдка золотиста (щурка золотиста), скелет людини (200-250 років), найотрутніший у світі павук «Каракурт».

Музей патологічної анатомії – найстаріший в Україні музей ветеринарних патологоанатомічних препаратів, серед яких: тератологічна колекція «вроджені вади»: циклопія, гідроцефалия, ацефалія, диенцефалія, полідактилія, ектопія серця, агенезія (відсутність) органів чи їх недостатній розвиток; препарати різних органів за розвитку інфекційних та неінфекційних захворювань; пухлини; колекція безоарів (шлунково-кишкових каменів).

Гості інституту мають можливість відвідати майстер-шоу з сироваріння на кафедрі технології переробки, стандартизації та технічного сервісу і поринути у цікавий і смачний світ: буде продемонстровано технологію виготовлення сиру, яку можна відтворити у домашніх умовах. Екскурсанти зможуть провести дегустацію та придбати продукцію виробництва інституту.

Кінно-спортивний комплекс запропонує екскурсію з фрагментами виступу кінного театру «Кінотавр», майстер-клас з класичних видів кінного спорту, погодувати коней, покататися та сфотографуватися (за бажанням та з урахуванням підготовки і віку).