24-25 жовтня 2023 року на базі факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування Державного біотехнологічного університету пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Лісівництво, деревообробка та озеленення: стан, досягнення і перспективи».

Співорганізаторами даного заходу стали: Міністерство освіти і науки України, департамент науки і освіти Харківської обласної військової адміністрації, Університет Вітаутаса Магнуса (Литва), Вища технічна школа в Катовіце (Польща), Казахський національний аграрний дослідний університет (Казахстан), Український науково-дослідний інститут лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького, Національний університет «Чернігівська політехніка», Луцький національний технічний університет.

Конференція проходила в онлайн-режимі з використанням платформ Zoom і Google Meet.

До конференції долучилось близько 240 учасників, серед яких провідні науковці з різних регіонів України – Києва, Харкова, Львова, Вінниці, Луцьку, Житомира, Сум, Тернополя, а також Казахстану, Литви, Швеції, Чеської республіки. Загалом до оргкомітету міжнародної науково-практичної конференції було подано 227 заявок від 26 наукових та освітніх установ України та закордону.

Пленарне засідання урочисто відкрила декан факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування Державного біотехнологічного університету, професор СУСКА Анастасія Анатоліївна.

З привітальними словами до учасників конференції звернулися: голова Вченої ради Державного біотехнологічного університету, доктор технічних наук, професор, народний депутат України ОДАРЧЕНКО Андрій Миколайович; в.о. ректора Державного біотехнологічного університету, кандидат технічних наук КУДРЯШОВ Андрій Ігорович; доктор сільськогосподарських наук, професор Казахського національного аграрного дослідного університету САРСЕКОВА Дані. Наприкінці урочистої частини учасників привітав Голова організаційного комітету конференції, проректор з наукової роботи Державного біотехнологічного університету, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України МИХАЙЛОВ Валерій Михайлович.

З науковими доповідями на пленарному засіданні виступили: кандидат сільськогосподарських наук, старший науковий співробітник Українського науково-дослідного інституту лісового господарства та агролісомеліорації ім. Г.М. Висоцького БУКША Ігор Федорович, професор Університету Вітаутаса Магнуса (Литва) ДАНУСЕВІЧУС Даріус, доктор сільськогосподарських наук, академік Лісівничої академії наук України та Української академії наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України ЮХНОВСЬКИЙ Василь Юрійович; кандидат сільськогосподарських наук, доцент Малинського фахового коледжу ЛЕВЧЕНКО Валерій Борисович; доктор технічних наук, професор, директор Навчально-наукового інституту інженерної механіки, автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій Національного лісотехнічного університету України РЕБЕЗНЮК Ігор Тарасович; доктор філософії, доцент Шведського університету сільськогосподарських наук ДАВИДЕНКО Катерина Валеріївна.

Завершила пленарне засідання декан факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування СУСКА Анастасія Анатоліївна. Вона подякувала всім за участь у роботі конференції незважаючи на складну ситуацію в державі, а доповідачам – ще й за цікаві та змістовні доповіді, побажала терпіння, натхнення та нових звершень у ці скрутні часи.

Після пленарного засідання конференція продовжила свою роботу за секціями:

1. Інноваційні дослідження в лісівництві, лісокористуванні та мисливстві;
  2. Актуальні проблеми лісовідновлення, лісорозведення, лісових меліорацій;
  3. Деревооброблювальні технології та системотехніка лісового комплексу;
  4. Сучасний стан і перспективи розвитку садово-паркового господарства.

По завершенні роботи секцій відбулося підведення підсумків міжнародної науково-практичної конференції, за результатами якої учасникам буде надіслано іменні сертифікати та електронний збірник тез доповідей.