МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ «АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ БІОТЕХНОЛОГІЇ, ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДОКОРИСТУВАННЯ»

25-26 квітня 2024 року на факультеті біотехнологій Державного біотехнологічного університету відбулась Міжнародна наукова конференція «Актуальні питання біотехнології, екології та природокористування».

Дана конференція зібрала кращих представників наукової еліти з провідних вищих навчальних закладів не лише України, а й інших країн: Німеччини, Швеції, Чехії, Данії, Литви, Польщі. Кожен учасник висвітлював своє бачення щодо існуючих проблем та висловлював свої пропозиції і думки в галузях біотехнології, екології, тваринництві та ветеринарії, рибництва, стратегії сталого розвитку та збалансованого природокористування, геоінформаційних технологій моніторингу та інших напрямів.

Пленарне засідання відкрив голова організаційного комітету конференції, д-р. техн. наук, професор, проректор з наукової роботи ДБТУ Валерій Михайлов. З вітальним словом виступили в.о. ректора ДБТУ, канд. техн. наук Андрій Кудряшов і завідувач кафедри біотехнології, молекулярної біології та водних біоресурсів, академік Національної академії аграрних наук України Микола Безуглий.

Конференція проходила не лише в режимі доповіді, але й чисельних дискусій щодо конкретних експериментальних результатів, теоретичних розробок у галузі біотехнології різних напрямів і вирішення продовольчої безпеки, розвитку зеленої енергетики, охорони навколишнього середовища та інших напрямів.

Розглянуто роботу секцій

1. Біотехнології: харчова та фармацевтична, біотехнологія у тваринництві та ветеринарії, екологічна біотехнологія та біотехнології в рослинництві, молекулярна біотехнологія.
  2. Інноваційні технології у природокористуванні й екологічному розвитку, геоекологічний стан  мінерально-сировинних  і  земельних  ресурсів: виклики та перспективи.
  3. Технологія тваринництва та водні біоресурси.
  4. Історія біотехнології, екології й аквакультури. Теорія та практика підготовки фахівців із біотехнологій, природничих і аграрних наук.

У роботі конференції взяли участь представники 52 закладів вищої освіти, науково-дослідних інститутів і підприємств із різних міст та країн світу.

До оргкомітету конференції надійшло 155 доповідей від 270 учасників.

Конференція є майданчиком для конструктивного діалогу, спрямованого на виявлення сучасних тенденцій та інноваційних підходів в галузі біотехнології, екології та природокористування.

Конференція пройшла під гаслом великого Стівена Хокінга: «Людство приречене на Біотехнологію».