Всеукраїнська науково-практична конференція “Відновлення та інноваційний розвиток тваринництва в умовах сучасних викликів”

23–24 квітня 2024 року на базі кафедри технологій тваринництва і птахівництва та кафедри технології переробки та якості продукції тваринництва факультету біотехнологій Державного біотехнологічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Відновлення та інноваційний розвиток тваринництва в умовах сучасних викликів».

Захід організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, науково-дослідних установ (Національний науковий центр «Інститут бджільництва імені П. І. Прокоповича», Інститут розведення і генетики тварин імені М. В. Зубця НААН, Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН, Інститут тваринництва НААН, Інститут рибного господарства НААН, Інститут зернових культур НААН, Національний науковий центр «Інститут аграрної економіки», Інститут кормів та сільського господарства Поділля НААН, Інститут агроекології і природокористування НААН, Черкаська дослідна станція біоресурсів НААН, Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія), закладів вищої освіти (Державний біотехнологічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Білоцерківський національний аграрний університет, Сумський національний аграрний університет, Одеський державний аграрний університет, Вінницький національний аграрний університет, Дніпровський державний аграрно-економічний університет, Львівський національний університет природокористування, Полтавський державний аграрний університет, Відокремлений підрозділ Національного університету біоресурсів і природокористування України «Ніжинський агротехнічний інститут», Іллінецький аграрний фаховий коледж), державних підприємств і приватних організацій (ДП «Конярство України», Філія «Дібрівський кінний завод № 62» ДП «Конярство України», ВАТ «Терезине» Білоцерківського району, Київської області, ПП «Агро-Новоселівка 2009» Нововодолазького району, Харківської області, ТОВ «Караванський завод кормових дріжджів», м. Люботин, Харківської області, СК «Восток» Ізюмського району, Харківської області, ТОВ «АФ Пісчанська» Красноградського району, Харківської області, ТОВ «Варіант-Агро-Буд», м. Харків).

На конференції розглянуто низку напрямів, серед них: сучасний стан та перспективи розвитку галузі тваринництва; шляхи відновлення виробничих потужностей підприємств у післявоєнний період та перспективи їх нарощування; технологічні аспекти виробництва екологічно чистої високоякісної сировини; новітні технології переробки продукції тваринного походження; інноваційні підходи до підвищення якості виробництва і переробки продукції тваринництва та птахівництва; проблеми та перспективи впровадження інноваційних розробок у виробництво.

Конференція тривала два дні: відбулося пленарне засідання, після якого відпрацювали дві секції: 1. «Сучасний стан та перспективи розвитку галузі тваринництва» та 2. «Інноваційні підходи до підвищення якості виробництва і переробки продукції тваринництва та птахівництва».

Понад 70 учасників, серед яких академіки, члени-кореспонденти, професори, директори та співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, підприємці-виробники з різних галузей, аспіранти, докторанти й здобувачі вищої освіти, мали змогу обговорити нагальні питання, подискутувати й запропонувати свої напрацювання для подальшого розвитку різних галузей тваринництва та птахівництва.

Багато уваги учасники конференції приділили проблемам, що постали перед аграрно-промисловим сектором через складну ситуацію в країні. Попри великі труднощі, науковці та практики вже розпочали відстежувати й вивчати наслідки повномасштабного вторгнення країни-агресора та розробляти стратегії з відновлення й майбутнього сталого розвитку тваринницького сектору.