15.03.2024 завершила роботу ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи»

15 березня у Державному біотехнологічному університеті завершила роботу ІІ Міжнародна науково-практична конференція «Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи», яка тривала 14-15 березня 2024 року.

Конференцію було проведено за ініціативи кафедри глобальної економіки факультету економічних відносин та фінансів Державного біотехнологічного університету. Співорганізаторами даного заходу виступили: Рейн-Ваальський університет прикладних наук (Німеччина), Університет «Вища школа бізнесу» (м. Домброва Гурніча, Польща), Казахський національний університет імені Аль-Фарабі (Республіка Казахстан), Інтегральний університет (м. Лакхнау, Індія), Кентерберійський університет Крайст-Черч (м. Кентербері, Великобританія), Національний університет біоресурсів і природокористування України, Національний університет «Львівська політехніка», ДВНЗ «Ужгородський національний університет», Київський національний університет технологій та дизайну, Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного, Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

У цьому році на конференцію надійшло 234 тез доповідей від науковців, здобувачів вищої освіти і фахівців-практиків. Усього було зареєстровано 360 учасників з шести країн та 18 регіонів України.

Програма конференції включала проведення пленарного засідання, яке відбулося 14 березня, та роботу дев’яти секцій – 15 березня 2024 р.

Пленарне засідання урочисто відкрив голова організаційного комітету, проректор з наукової роботи Державного біотехнологічного університету, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор технічних наук, професор Валерій МИХАЙЛОВ.

З вітальним словом до учасників заходу звернулися виконуючий обов’язки ректора Державного біотехнологічного університету, кандидат технічних наук Андрій КУДРЯШОВ, ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, доктор технічних наук, професор Сергій КЮРЧЕВ, декан економічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук, професор Анатолій ДІБРОВА, професор кафедри економіки, підприємництва та торгівлі ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктор економічних наук, професор Вікторія ГОТРА, проректор з наукової та інноваційної діяльності Київського національного університету технологій та дизайну, доктор економічних наук, професор Людмила ГАНУЩАК-ЄФИМЕНКО, заступник директора з економічних питань та інноваційної діяльності Національного наукового центру «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського», кандидат економічних наук, доцент  Ольга АНІСІМОВА і декан факультету економічних відносин та фінансів Державного біотехнологічного університету, доктор економічних наук, професор Тетяна ЛАРІНА.

В межах пленарного засідання результати своїх наукових досліджень представили: Tim JACKSON, директор курсу бакалавра програмної інженерії (Кентерберійський університет Крайст-Черч м. Кентербері, Великобританія), Наталія ВДОВЕНКО, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри глобальної економіки, заслужений працівник сільського господарства України (Національний університет біоресурсів і природокористування України), Amit Kumar GOEL, PhD (Інтегральний університет, м. Лакхнау, Індія), Анатолій КУЧЕР, д-р екон. наук, ст. дослідник, професор кафедри менеджменту організацій Інституту економіки і менеджменту (Національний університет «Львівська політехніка», Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського»), Saule K. YESSENGAZIYEVA, кандидат економічних наук, професор (Казахський національний університет імені Аль-Фарабі, Республіка Казахстан), Тетяна ГЛЯНЬ, заступник генерального директора ПП «Агро-Глянь» Красноградського району Харківської області, здобувачка вищої освіти ступеня доктора філософії (Державний біотехнологічний університет), Dr. Oleksandr PEREKHOZHUK (Інститут розвитку сільського господарства імені Лейбніца в країнах з перехідною економікою (IAMO), Німеччина), Мамед ІСЛАМОВ, керівник Товариства з обмеженою відповідальністю A&M AGROINVEST LTD (Польща).

Під час роботи секційних засідань усі присутні мали змогу ознайомитися з результатами досліджень, представленими як досвідченими науковцями, так і молодими вченими. Найбільш дискусійними та такими, що викликали жваве обговорення, були доповіді як представників кафедри глобальної економіки Державного біотехнологічного університету Віталіни АНТОЩЕНКОВОЇ, доктора економічних наук, доцента; Вікторії ОНЕГІНОЇ, доктора економічних наук, професора; Тетяни БАБАН, кандидата економічних наук, доцента та Наталії ШИБАЄВОЇ, доктора економічних наук, доцента, так і представників студентства: Максима ДЕЙНЕГИ, здобувача вищої освіти ступеня доктора філософії Державного біотехнологічного університету; Сергія САВЧУКА, здобувача вищої освіти ступеня бакалавр Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка та Аліни СВІДЕРСЬКОЇ, здобувачки вищої освіти ступеня бакалавр Державного біотехнологічного університету.

Конференція завершила свою роботу ухвалою резолюції за результатами обговорення актуальних проблем в межах роботи пленарного та секційних засідань.

Організаційний комітет дякує усім авторам, які надіслали свої доповіді на конференцію і тим самим продемонстрували зацікавленість у вирішенні питань заявленої проблематики. Бажаємо всім учасникам конференції міцного здоров’я, мирного неба, цікавої та плідної роботи, творчого натхнення та нових цікавих ідей для подальшого наукового пошуку на благо України!