Відкрита лекція наукового співробітника Гданського технологічного університету, Польща для здобувачів вищої освіти спеціальності 275.03

21 грудня 2023 року, за запрошенням завідувача кафедри транспортних технологій і логістики Войтова В.А. та гаранта освітньої програми першого (бакалаврського) рівня вищої освіти «Транспортні технології» Музильова Д.О., а також за підтримки деканки факультету економічних відносин та фінансів Ларіної Т.Ф. була проведена відкрита лекція для здобувачів ВО спеціальності 275.03 «Транспортні технології на автомобільному транспорті». Тема лекції: «Інноваційні аспекти навчання студентів в ЄС»: лектор пост докторант, доктор філософії Євген Медведєв з Гданського технологічного університету, Польща. Пан Євген Медведєв є також  кандидатом технічних наук, доцентом, доцентом кафедри залізничного, автомобільного транспорту та підйомно-транспортних машин Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, м. Київ, Україна.

Лектор під час промови підняв дуже актуальні питання стосовно формування «hard skills» у здобувачів ВО. Hard skills або «жорсткі навички» – це конкретні навички, які є специфічними для майбутньої роботи в сфері транспортних технологій логістики та необхідні для її успішного виконання. Пан Євген Медведєв навів цікаві приклади, як зазначені навички використовуються студентами країн Європейського простору для досягнення необхідного рівня конкурентоспроможності щодо вимог сучасного ринку праці. Представником польського ЗВО було надано приклади щодо інноваційних підходів до викладання в Gdansk University of Technology. Ця інформація виклика суттєвий інтерес аудиторії.

До лекції також долучилися ще одна лектора – керівниця Центру розвитку Soft Skills, доцентка кафедри публічного управління, менеджменту та маркетингу Східноукраїнського національного університету ім. В. Даля Наталія Ернстівна Ткаченко. Пані Наталія Ткаченко наголосила на важливості здобуття «м’яких навичок», особливо у здобувачів ВО технічних спеціальностей. Колега поділилася досвідом щодо специфіки та підходів по формування soft skills у майбутніх бакалаврів.

Щиро дякуємо нашим колегам за насичену, цікаву лекцію та надані знання, які отримали здобувачі вищої освіти.