28 березня 2024 року для здобувачів спеціальності 205 «Лісове господарство» та 206 «Садово-паркове господарство» факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування Державного біотехнологічного університету, було організовано проведення гостьової лекції.

В якості гостя на лекцію було запрошено начальника відділу еколого-освітньої роботи і рекреації Національного природного парку «Гомільшанські ліси» – Євстегнеєву Дар’ю Олександрівну.

Тематика зустрічі здебільшого була спрямована на ознайомлення здобувачів факультету зі структурою та сферами діяльності Національного природного парку.

На початку своєї доповіді Дар’я Олександрівна зупинилася на історичних аспектах створення та функціонування парку. Наголосила, що основною метою його створення було збереження та раціональне використання унікальних та типових природних комплексів басейну р. Сіверський Донець, характерних для Лівобережного Лісостепу. Основними напрямками діяльності парку є охоронна, наукова, рекреаційна діяльність та екологічна освіта. Також було зазначено, що на території парку загальною площею в 14,3 тис. га., виділено чотири зони: заповідна зона, зона регульованої рекреації, зона стаціонарної рекреації та господарська зона.

Особливу увагу Дар’я Олександрівна присвятила ознайомленню здобувачів з рослинним та тваринним світом Національного природного парку. Зокрема було акцентовано увагу на рідкісних рослинних угрупованнях, занесених до Зеленої книги України та 19 видів рослин, занесених до Червоної книги України, а також окремих рослинних угруповань, що мають багатовікову історію.

Останнє питання, на якому акцентувала свою увагу доповідач, це питання збереження в незайманому стані відмерлої деревини в лісових насадженнях. Було аргументовано, що живому лісу необхідна мертва деревина, оскільки вона може бути домівкою або джерелом їжі для багатьох живих істот.

Колектив професорсько-викладацького складу факультету, щиро вдячний Дар’ї Олександрівні за цікаву та змістовну ознайомчу лекцію з Національним природним парк «Гомільшанські ліси», а його директору, Помазану Олександру Миколайовичу, за сприяння в організації та проведенні даної зустрічі.