Європейська Інклюзія для Українських Студентів: Досвід та Виклики

З початком небаченої за масштабом та агресією в цьому  столітті війни чимало представників української молоді покинули вітчизняні навчальні заклади і долучилися до освітнього процесу за кордоном, на власному досвіді стикаючись з  відмінностями у адміністративних процедурах, особливостями менталітету кожної країни та нюансами загально-освітніх підходів. З метою спрощення цього процесу задля покращення доступності європейської освіти було започатковано проект в рамках Erasmus + (KA220-HED – Cooperation partnerships in higher education) під назвою «Європейська Інклюзія для Українських Студентів» (project number is: 2023-1-SK01-KA220-HED-000157553).

В ході підготовки до реалізації цього проекту 21 березня 2024 року відбувся перший онлайн круглий стіл, модерований докторкою юридичних наук, очільницею кафедри приватного права Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, професоркою Ніною Гетьманцевою. Впродовж більше ніж двогодинної зустрічі майже два десятки вітчизняних студентів, котрі мають досвід здобуття вищої освіти в університетах Іспанії, Прибалтики, Польщі, Нідерландів та Німеччини, могли поділитися один з одним особливостями навчальної процедури у різних державах Європи.

Загальна мета проекту, до участі в якому залучено провідні Університети Румунії, Польщі, Словаччини та України, полягає у вивченні загальних освітніх викликів, з якими стикається молодь, що вимушена була рятуватися в Європейських країнах після початку повномасштабного вторгнення російської федерації.

У даному проекті прийняли участь здобувачі вищої освіти спецальності 073 “Менеджмент” Шаповал Артем та Кузьменко Максим.

Дякуємо організаторам за надані можливості та цінний досвід.