Обговорення проєкту ОПП «Соціологія» 054 спеціальність за результатами акредитаційної експертизи

11 січня 2024 року гаранткою  освітньо-професійної програми “Соціологія” (далі за текстом – ОПП) канд. соціол. наук, доц. Оксаною Борюшкіною була організована робоча зустріч з обговорення змін щодо змісту ОПП, з урахуванням пропозицій експертної групи та галузевої експертної ради, за результатами акредитаційної експертизи.

На зустрічі були присутні представники ключових груп стейкґолдерів: завідувачка випускової кафедри, докторка екон. наук, проф. Наталія Моїсєєва; еспертка галузі, докторка соціол. наук, проф. Марина Бірюкова; члени робочої групи з перегляду та удосконалення ОПП  – докторка соціол. наук, проф. Ірина Нечітайло, канд. соціол. наук, доц. Карина Агаларова, канд. філос. наук, доц. Даля Кобелєва, докторка філос. наук, доц. Світалана Пилипенко. У зустрічі також взяли участь представники здобувачів, що навчаються на зазначеній ОПП та входять у робочу групу з її перегляду та удосконалення – Аліна Дмитренко та Максим Насєдкін. Орім того, були присутні випускники ОПП і голова Студентської ради факультету менеджменту, адміністрування та права Таісія Вітчинова.

В ході зустрічі гарантка продемонструвала основні пропозиції від членів експертної групи та галузевої експертної ради та запропонувала внести зміни у перелік освітніх компонентів і формулювання деяких результатів навчання, з огляду на необхідність більшої координації змісту ОПП та її специфіки, пов’язаної із соціологічним супроводом процесів і рішень у сферах соціальної політики та соціального захисту.

В ході дискусії учасники зустрічі висловили свою думку щодо запропонованих змін. Зокрема, проф. М. Бірюкова зазначила, що запропоновані і продемонстровані гаранткою зміни є доцільними і такими, що позитивно позначяться на змісті ОПП, її фокусуванні на соціологічному супроводі процесів і рішень у сферах соціальної політики та соціального захисту, на підготовці відповідних фахівців-соціологів для Харківського регіону.