ЗУСТРІЧ МІНІСТРА АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА РОМАНА ЛЕЩЕНКА З ПРЕДСТАВНИКАМИ ДЕРЖАВНОГО БІОТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

7 лютого 2022 року відбулася зустріч Міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, першого заступника МіністраТараса Висоцького, заступника Міністра Тараса Дзьоби з представниками Державного біотехнологічного університету.

Міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко у своєму виступі наголосив про правильність рішення щодо об’єднання закладів освіти агрохарчового профілю Харкова в єдиний потужний університет та зазначив, що саме поєднання зусиль влади, науки та освіти лежить в основі вирішення значної частини проблем агропродовольчого сектору країни.

Під час зустрічі голова Вченої ради університету Андрій Одарченко підкреслив, що колектив ДБТУ спроможний здійснювати наукову підтримку та готовий долучитись до розробки стратегії розвитку АПК, маючи вже конкретні пропозиції та певний доробок.

Представники університету (Микола Безуглий, Вікторія Гросул, Іван Помітун, Максим Серік, Олена Щербак, Артур Рожков) представили бачення та конкретні пропозиції щодо антикризової програми стримування підвищення цін на харчові продукти, що мають суттєву соціальну значущість; відродження тваринництва; інтенсифікації переробки сільськогосподарської продукції на біоенергетичні та сировинні матеріали; використання новітніх біотехнологій в АПК; інноваційного розвитку рослинництва, а також завершення створення повноцінного ринку земель сільськогосподарського призначення. Своєчасність підготовлених документів підтверджено і підписаним сьогодні Указом Президента України №41/2022 “Питання національних пріоритетів трансформації продовольчих систем в Україні”.

Пропозиції, напрацьовані командою ДБТУ, були підтримані керівництвом Міністерства, а представників університету запрошено до складу Робочих груп Міністерства аграрної політики та продовольства України.