Продовжується підготовка до акредитаційної експертизи освітніх програм ННІ Кіберпорт

 

27.01.2025 року проректор з науково-педагогічної роботи Серік Максим Леонідович запросив гарантів освітніх програм, членів проектних груп, деканів, завідувачів кафедр, виконавців справ про самоаналіз і інших учасників акредитаційного процесу до участі у круглому столі щодо підготовки до акредитаційної експертизи освітніх програм. Доценти кафедри автоматизації та комп’ютерно-інтегрованих технологій, які є гарантами освітніх програм і членами проєктних груп за спеціальностями 123 «Комп’ютерна інженерія», 125 «Кібербезпека та захист інформації», 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології», 174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка» активно відгукнулися на це запрошення.
Максим Леонідович розповів, що 14 січня 2025 року Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти провело чергове засідання, на якому затвердили Порядок розгляду звернень закладів вищої освіти щодо надання умовної (відкладеної) акредитації відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України № 295 від 16 березня 2022 року (додаток 3). Для покращення якості організації навчального процесу та успішної підготовки до акредитаційної процедури, в першу чергу необхідно забезпечити комплексний підхід, що охоплює як внутрішні процеси, так і взаємодію із зовнішніми стейкхолдерами.
Керівник відділу ліцензування, акредитації та інформаційного забезпечення Знайдюк Софія Андріївна поділилася досвідом проходження акредитацій освітніх програм в нашому університеті, акцентувала необхідність постійного професійного вдосконалення викладачів і надала рекомендації щодо успішної підготовки до проходження акредитаційної процедури.
Очільниця навчального відділу Кашперська Анастасія Іванівна розповіла про стан матеріально-технічної бази ДБТУ, забезпечення інклюзивності й доступності навчання. Також вона наголосила про необхідність систематично проводити аналіз актуальності й відповідності програми чинним стандартам і надала рекомендації щодо покращення якості організації навчального процесу в умовах воєнного стану.
У заході, що вже став традиційним, взяли участь не лише представники тих освітніх програм, які виходять на акредитацію в 2025 році, а й викладачі, які щиро прагнуть покращити якість освітнього процесу в Державному біотехнологічному університеті. У сесії питань-відповідей спікери відповіли на актуальні питання, дали компетентні поради тощо.
Попри труднощі, з якими стикаються учасники освітнього процесу, що мешкають як у прифронтовому місті, так і за кордоном, колектив ДБТУ прагне підтримувати якість освіти на гідному рівні, щоб забезпечувати гідну підготовку за більш, ніж сорока спеціальностями. Колектив кафедри АКІТ постійно вдосконалюється, активно співпрацює з потенційними роботодавцями, підтримує зворотній зв’язок зі здобувачами тощо. Рекомендації стейкхолдерів обов’язково враховуються при оновленні навчальних програм. Дякуємо організаторам заходу за слушні поради та всебічну підтримку.

Ю.А. Нечитайло