Цикл лекцій представників АТ “Ельворті” для студентів нашого університету

В рамках договору про співробітництво в сфері наукових досліджень та проведення наукових консультацій між Державним біотехнологічним університетом та Акціонерним товариством “Ельворті” (АТ Ельворті) за ініціативи колективу кафедри сільськогосподарських машин та інженерії тваринництва факультету мехатроніки та інжинірингу розпочато цикл лекцій для студентів нашого університету (бакалаврів спеціальності 208 “Агроінженерія”). Незважаючи на складну ситуацію в країні, лекції від виробників викликали великий інтерес як у здобувачів освіти, так і у співробітників університету.
Тема першої лекції «Знайомство з компанією ELVORTI. Зернові сівалки» дала досить широкі знання про провідне підприємство сільськогосподарського машинобудування України, що випускає посівні комплекси, зернові та просапні сівалки, культиватори суцільної і міжрядної обробки ґрунту, дискові борони і т. ін. На презентації лекції було продемонстровано виробничий процес зсередини, що дало можливість зрозуміти, як здійснюється виготовлення сучасної сільськогосподарської техніки. Для студентів було продемонстровано інноваційну лінію порошкового фарбування, оброблювальні центри, верстати, прес-автомати, установки плазмового і лазерного різання металу та багато інших новинок.

Також було розглянуто конструкції зернових сівалок серії Astra та Alfa із шириною захвату від 3,6 до 6 м, а із застосуванням зчіпок можна комплектувати посівні агрегати і більшої ширини захвату. Для підвищення якості висівання у конструкції своїх сівалок виробник використовує сьогодні цілу низку особливих технічних рішень. Зокрема, надійний (перевірений практикою і часом) висівний апарат котушкового типу із полімерних матеріалів і т. ін.
Наприкінці зустрічі, студентам було запропоновано виконати цікаві завдання, з якими всі справилися на відмінно. Всі з нетерпінням чекають продовження циклу лекцій, які заплановано провести на теми: «Просапні сівалки та просапні культиватори», «Оприскувачі», «Дискові борони та культиватори суцільного обробітку». Чекаємо всіх бажаючих долучитися до занять.