18-19 травня 2023 р. відбулася 26 Міжнародна наукова конференція «ЕкоМаунтин 2023» «Екологічні проблеми гірського землеробства» (Республіка Болгарія)

18-19 травня 2023 року в Інституті гірського тваринництва та землеробства Сільськогосподарської академії Республіки Болгарія відбулася 26 Міжнародна наукова конференція «ЕкоМаунтин 2023» «Екологічні проблеми гірського землеробства».

У конференції прийняли участь представники наукової спільноти 11 країн: Монголії, Казахстану, Молдавії, Румунії, Угорщини, Чехія, Словакії, Македонії, Турції, України. Болгарія була представлена науковцями аграрних закладів освіти міст Софії, Пловдіва, Варни та науково-дослідних установ Сільськогосподарської академії Болгарії.

Програма конференції включала пленарне засідання (чотири доповіді), роботу 10 секцій, а також стендові доповіді. На пленарному засіданні виступили представники Республіки Чехія, Республіки Молдова, України та Турції. Всього у роботі конференції прийняло участь 205 науковців.

Україну представляв завідувач кафедри ґрунтознавства Державного біотехнологічного університету доктор сільськогосподарських наук, професор Дегтярьов Василь Володимирович, який виступив на пленарному засідання з доповіддю AGROPHYSICAL INDICATORS OF CHERNOZEM TYPICAL IN THE CULTIVATION OF GARDEN STRAWBERRIES IN DRIP IRRIGATION (Агрофізичні показники чорнозему типового при вирощуванні суниці садової за крапельного зрошення).

Доповідь викликала жвавий інтерес в учасників конференції, було задано багато питань, які стосувалися кліматичних умов вирощування суниці, технології вирощування, удобрення, системи сівозмін.

Професор Дегтярьов В.В. (зліва), професор Діян Георгієв, професор Іван Пачев

Також професор Дегтярьов В.В. та доцент Чекар О.Ю. разом з професором Іваном Пачевим (Інститут виноградарства і виноробства, м. Плевен) представили стендову доповідь: INFLUENCE OF DRIP IRRIGATION ON THE HUMUS REGIME OF A TYPICAL CHERNOZEM.

Матеріали конференції будуть видані в журналі Journal of Mountain Agriculture on the Balkans, який індексується Web of Science (CABI), EBSCO, AGRIS, BASE, British Library, eLibrary, JURN, ROAD, WorldCat.

В результаті перемовин з директором Інституту гірського тваринництва та землеробства Діяном Георгієвим досягнуто домовленість про заключення Договору про творчу співпрацю між Інститутом та Державним біотехнологічним університетом.