ІНТЕРНАЦІОНАЛІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ ТА ЗАЛУЧЕННЯ ПРОФЕСІОНАЛІВ-ПРАКТИКІВ НА ОПП «СОЦІОЛОГІЯ»

17 грудня 2021 року для студенів Державного біотехнологічного університету, що навчаються на ОПП «Соціологія», в рамках навчального курсу «Соціологія освіти» відбулося лекційне заняття з експертом. Лекцію підготував та ровів Мартін Каламковіч – провідний фахівець інклюзивної школи Мілан Петрович (м. Нові Сад, Сербія). Виклад лекційного матеріалу та супутня дискусія відбувалися англійською мовою. Лектор розповів про структуру інклюзивного закладу освіти, про його функції та провідні практики. Планом лекційного заняття було передбачено сесію питань та відповідей. Здобувачі цікавилися особливостями підготовки викладачів для роботи в інклюзивних класах, каналами фінансування школи (адже вона не є державним закладом освіти), питали експерта про методи попередження булінгу по відношенню до учнів з інвалідністю. На підведенні висновків  були зроблені акценти стосовно можливостей та перспектив застосування методів соціологічного дослідження для вирішення актуальних проблем впровадження інклюзивної освіти у вітчизняну освітню практику.