НАУКОВА РОБОТА КАФЕДРИ ФІЗІОЛОГІЇ ТА БІОХІМІЇ ТВАРИН

З 2002 року на кафедрі хімії та біохімії ім. проф. О.В.Чечоткіна (ХДЗВА) був створений і активно розвивається новий науковий напрямок «Кріоветеринарія». Засновником цієї  наукової школи на кафедрі є доктор біологічних наук, професор Жегунов Геннадій Федорович. Завідувач кафедри фізіології та біохімії тварин (ДБТУ) кандидат біологічних наук, доцент Денисова Ольга Миколаївна успішно продовжує наукову роботу в цьому напрямку.

Сферою біохімічних та фізіологічних досліджень співробітників кафедри на даний момент є продовження вивчення дії низьких температур на біологічні об’єкти (еритроцити та кістковий мозок), з подальшою розробкою методів їх кріоконсервування та організації кріобанку крові тварин.

В підтвердження успішності та признання високих наукових досягнень в цій області 10 листопада 2021 року Українським інститутом інтелектуальної власності авторам (Денисова О.М., Жегунов Г.Ф.) було видано Патент на корисну модель: «Спосіб кріоконсервування еритроцитів собак».