ОРГАНІЗАЦІЯ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ В ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПІД ЧАС ЕПІДЕМІЧНОЇ НЕБЕЗПЕКИ

Постановою Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» встановлено ряд обмежень щодо відвідування здобувачами освіти закладів освіти та проведення масових (культурних, спортивних, розважальних, соціальних, релігійних, рекламних, наукових, освітніх, професійних тематичних та інших) заходів залежно від епідемічної ситуації на території України в цілому або на території окремих областей.

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням респіраторної хвороби COVID-19 та стрімке поширення коронавірусної хвороби (штаму «Омікрон»), з метою зменшення соціальних контактів та стримання розповсюдження коронавіруса SARS-CoV-2, Міністерство освіти і науки України рекомендує відповідно до ситуації в конкретних регіонах запровадити дистанційне навчання в закладах вищої, фахової передвищої освіти з 27 січня по 25 лютого 2022 року, внісши необхідні зміни до графіка освітнього процесу та розкладу занять.

Вищі військові навчальні заклади (заклади вищої освіти із специфічними умовами навчання), військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, військові коледжі сержантського складу, фахові коледжі із специфічними умовами навчання організовують освітній процес відповідно до рішень державних органів, у сфері управління яких вони перебувають.

Зауважимо, що відповідно до статті 34 Закону України «Про вищу освіту» та статті 35 Закону України «Про фахову передвищу освіту» керівники відповідних закладів освіти наділені повноваженнями щодо організації діяльності закладів освіти, забезпечення організації та здійснення контролю за виконанням навчальних планів і програм навчальних дисциплін, організації освітнього процесу та здійснення контролю за виконанням освітньо-професійних програм. Тому, безпосередньо керівник закладу освіти несе відповідальність за якість освітнього процесу, який здійснюється із застосуванням технологій дистанційного навчання.

Джерело: Міністерство освіти і науки України