Відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи»

3-4 листопада 2022 року у Державному біотехнологічному університеті відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Глобалізація та розвиток інноваційних систем: тенденції, виклики, перспективи».

Співорганізаторами даного заходу виступили: Міністерство освіти і науки України; Харківська обласна військова адміністрація; Департамент агропромислового розвитку; Національний університет біоресурсів і природокористування України; Рейн-Ваальський університет прикладних наук (Німеччина); Університет «Вища школа бізнесу» (м. Домброва Гурніча, Польща); Казахський національний аграрний дослідний університет (Республіка Казахстан); ДВНЗ «Ужгородський національний університет»; Київський національний університет технологій та дизайну; Таврійський державний агротехнологічний університет імені Дмитра Моторного; Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О.Н. Соколовського».

Пленарне засідання урочисто відкрив голова організаційного комітету, проректор з наукової роботи ДБТУ, заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України, доктор технічних наук, професор Валерій МИХАЙЛОВ.

З привітальними словами та побажаннями наукових досягнень до присутніх звернулися виконуючий обов’язки ректора Державного біотехнологічного університету, кандидат технічних наук Андрій КУДРЯШОВ, ректор Таврійського державного агротехнологічного університету імені Дмитра Моторного, доктор технічних наук, професор Сергій КЮРЧЕВ, декан економічного факультету Національного університету біоресурсів і природокористування України, доктор економічних наук, професор Анатолій ДІБРОВА, декан економічного факультету ДВНЗ «Ужгородський національний університет», доктор економічних наук, доцент Віталій СЕРЖАНОВ і декан факультету економічних відносин та фінансів Державного біотехнологічного університету, доктор економічних наук, професор Тетяна ЛАРІНА. Організаційний комітет отримав лист привітання від проректора з питань співпраці з іноземними ЗВО університету «Вища школа бізнесу», Ph.D., професора Рафал РЕНБІЛАСА (м. Домброва Гурніча, Республіка Польща).

Робота конференції тривала протягом двох днів. У пленарному засідання взяли участь науковці з понад 50 навчальних, наукових закладів та організацій з шести країн світу та 15 регіонів України. У тому числі з доповідями виступили наші закордонні колеги: Saule K. YESSENGAZIYEVA, кандидат економічних наук, професор, Казахський національний аграрний дослідний університет (Республіка Казахстан); Md SOFIULLAH Ph.D., Рейн-Ваальський університет прикладних наук (Німеччина); Amit Kumar GOEL, PhD, Інтегральний університет, Лакхнау (Індія).

Крім того, результати свої досліджень представили: Наталія ВДОВЕНКО, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри глобальної економіки, Заслужений працівник сільського господарства України, Національний університет біоресурсів і природокористування України; Людмила ГАНУЩАК-ЄФИМЕНКО доктор економічних наук, професор, проректор з наукової та інноваційної діяльності, Київський національний університету технологій та дизайну; Тетяна ГЛЯНЬ, заступник генерального директора ПСП імені Фрунзе Зачепилівського рійону Харківської області; Вікторія ОНЕГІНА, доктор економічних наук, професор кафедри глобальної економіки та Ольга КРАВЧЕНКО, доктор економічних наук, завідувач кафедри глобальної економіки, Державний біотехнологічний університет.

Робота в секціях продовжилася 4 листопада за наступними спрямуваннями:

1. Теоретико-методологічні основи дослідження процесів глобалізації у сучасній економіці.
  2. Економіка та управління інноваціями на мікро-, мезо-, макрорівнях.
  3. Трансфер інновацій у глобальному економічному просторі.
  4. Інновації та управління продовольчою безпекою.
  5. Фінансові інновації та розвиток економічних систем.
  6. Інноваційний маркетинг у глобальній економіці.
  7. Облікове забезпечення інноваційної діяльності.
  8. Глобалізація, інновації та людський капітал.
  9. Соціальні, екологічні та земельні аспекти глобалізації: загрози та інноваційні фактори зниження ризиків.

Усі присутні мали змогу ознайомитися з результатами досліджень представленими як досвідченими науковцями, так і молодими вченими. Найбільш дискусійними та такими, що викликали жваве обговорення були доповіді Віталіни АНТОЩЕНКОВОЇ, доктора економічних наук, доцента кафедри глобальної економіки; Тетяни БАБАН, кандидата економічних наук, доцент кафедри глобальної економіки; Артема НОВОСЕЛЬЦЯ, здобувача вищої освіти ступеня доктор філософії; Софії КРИВОНІС, Наталії МОРЕНЕЦЬ та Наталії ЛІТВІНОВОЇ, здобувачок вищої освіти ступеня бакалавр Державного біотехнологічного університету.

Організаційний комітет дякує усім авторам, які надіслали свої доповіді на конференцію і тим самим продемонстрували зацікавленість у вирішенні питань заявленої проблематики. Ми упевнені, що результати досліджень, представлені на конференції, отримають подальшу реалізацію на наукових заходах міжнародного, загальнодержавного і регіонального рівнів, а також будуть втілені в практичній роботі суб’єктів господарювання.

Бажаємо всім учасникам конференції міцного здоров’я, мирного неба, цікавої та плідної роботи, творчого натхнення та нових цікавих ідей для подальшого наукового пошуку!

З повагою,
організаційний комітет