ВІЗИТ МІНІСТРА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ СЕРГІЯ ШКАРЛЕТА ДО ДЕРЖАВНОГО БІОТЕХНОЛОГІЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

27 січня 2022 року Державний біотехнологічний університет з робочим візитом відвідали Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет, Державний секретар Міністерства Сергій Захарін, керівник патронатної служби Міністра Юлія Хижняк, ректор Національного авіаційного університету Максим Луцький, ректор Київського національного університету будівництва та архітектури Петро Куліков, Голова Харківської обласної ради Тетяна Єгорова-Луценко та ректор Харківського національного університету ім.В.Н. Каразіна Тетяна Кагановська. Під час зустрічі в.о. ректора Руслан Тихонченко та провідні професори Вікторія Гросул, Павло Пивоваров, Микола Безуглий та ін. ознайомили гостей з першими результатами діяльності новоствореного університету, а також презентували основні стратегічні напрями розвитку Державного біотехнологічного університету. На презентаційному майданчику було також продемонстровано наукову колаборацію університету з компанією «Екзогеніка», «Мультікоптер»  за напрямом «Цифрові технології – точне землеробство» (дрони для сільського і лісового господарства). Так, Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет у своєму виступі наголосив про правильність прийнятого рішення щодо об’єднання профільних харківських закладів вищої освіти в єдиний потужний університет і відзначив, що існуючий науковий, виробничий та дослідницький потенціал Державного біотехнологічного університету є чудовою перспективою для розвитку Слобожанщини та України, в цілому. З метою удосконалення підготовки здобувачів освіти для агропромислового сектору економіки, розвитку науки та співпраці з бізнесом головою вченої ради університету Андрієм Одарченком ініційовано роботу зі створення технопарку «Біотех» на базі ДБТУ, в структурі якого плануються Smart-об’єкти тваринництва та рослинництва, центр розвитку насінництва та інноваційних кормів, виробничі потужності з виробництва харчової продукції, лабораторний сертифікований центр експертизи та оцінки якості. Реалізація даного проєкту дозволить забезпечити поштовх розвитку агроосвіти та адаптацію сучасних передових технологій та практик у діяльність АПК України. Сьогодні всі зусилля Державного біотехнологічного університету спрямовані на інтеграцію до Європейського освітнього-наукового простору та здобуття статусу дослідницького університету.

Посилання:  https://www.youtube.com/watch?v=Vpj4DwiKqh0