Круглий стіл, присвячений 140-й річниці від дня народження О. Н. Соколовського

17 жовтня 2024 року в Національному науковому центрі «Інститут ґрунтознавства і агрохімії імені О.Н.Соколовського» було проведено круглий стіл,  присвячений 140-річчю з Дня народження академіка О. Н. Соколовського.

О.Н. Соколовського у 1924 р. було обрано професором, а пізніше завідувачем, науково-дослідної кафедри ґрунтознавства ХСГІ (потім Харківський національний аграрний університет, нині Державний біотехнологічний університет). Кафедра ґрунтознавства, яку очолював професор Г.Г. Махов, займалася навчально-методичною, а кафедра професора О.Н. Соколовського — науково-дослідною роботою. Згодом була створена єдина кафедра ґрунтознавства, завідувачем якої став професор О.Н. Соколовський.

У 1956 році на базі кафедри ґрунтознавства під керівництвом академіка О. Н. Соколовського було створено НДІ ґрунтознавства (нині ННЦ «Інститут ґрунтознавства і агрохімії ім. О.Н. Соколовського»), який розміщувався на території кафедр ґрунтознавства, агрохімії, землеробства

Організаторами заходу були Національна академія аграрних наук України, Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського», Національна наукова сільськогосподарська бібліотека НААН, Державний біотехнологічний університет, Громадська організація «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків».

З вітальним словом до учасників круглого столу виступили Ярослав Гадзало — академік НААН, Президент Національної академії аграрних наук України, Віктор Камінський — академік НААН, академік-секретар Відділення землеробства, меліорації та механізації НААН, члени родини О. Н. Соколовського – Тетяна та Олексій Соколовські.

Програма круглого столу передбачала шість доповідей. Серед них: Віктора Вергунова — академіка НААН, директора Національної наукової сільськогосподарської бібліотеки НААН, Романа Трускавецького — член-кореспондента НААН, Вадима Соловʼя — канд. с.-г. наук, Національний науковий центр «Інститут ґрунтознавства та агрохімії імені О. Н. Соколовського» та інших.

У роботі круглого столу активну участь прийняли викладачі і аспіранти кафедри ґрунтознавства ДБТУ. З цікавою і змістовною доповіддю «Роль академіка О. Н. Соколовського і професора О. М. Грінченка у формуванні Харківської школи ґрунтознавства» виступив доцент кафедри ґрунтознавства, кандидат сільськогосподарських наук Костянтин Новосад.