III щорічний Всеукраїнський онлайн-конгрес для майбутніх менеджерів зеленої економіки та екологів

22 листопада 2022 року здобувачі освітнього ступеню магістр за спеціальністю 101 Екологія факультету біотехнологій взяли участь у ІІІ щорічному екологічному конгресі для студентів (в онлайн-режимі).

Всеукраїнський онлайн-конгрес для майбутніх менеджерів зеленої економіки організовано Асоціацією професіоналів довкілля «ПАЕУ» спільно з Офісом сталих рішень за сприяння ПРООН у межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру та за фінансової підтримки Європейського Союзу.

На початку відкриття конгресу організатори привітали учасників і наголосили про перспективи для професійного розвитку майбутніх спеціалістів під час війни, їхню роль у повоєнній зеленій відбудові України, а також окреслили багатогранність викликів сфери саме в умовах змін клімату, викликаних декарбонізацією та війною в Україні.

Під час включення інтерактивних студій та виступів стейкхолдерів було обговорено основні екологічні виклики, на яких буде зосереджено увагу найближчі 20 років. Представники реального сектору економіки (українські і міжнародні компанії) і місцевих органів влади розказали, де можна застосовувати знання зі сфери охорони довкілля та визначили вимоги до підготовки професійних екологів, рівня їхніх знань, вмінь, компетенцій, зокрема професій, пов’язаних із питаннями збереження довкілля.

Крім того, на конгресі було охоплено такі теми як:

• управління професійним розвитком в охороні довкілля та маркетинг екоособистості;
  • залучення в професію: як студентам почати працювати у сфері екологізації?
  • екофахівці нового покоління і розвиток прикладної сфери охорони довкілля;
  • стратегія сталого розвитку: погляд у майбутнє;
  • як забезпечити інституційну спроможність України, щоб сфомувати зелений курс;
  • що змінила війна в кліматичній, продовольчій, природоохоронних сферах і як це вплине на вимоги до майбутніх професій;
  • цифрова трансформація управління охороною довкілля тощо.

Глибоко вдячні асоціації професіоналів довкілля ПАЕУ за унікальний шанс занурення в професію, ознайомлення молоді з ефективними проєктами і програмами з екотрансформації країни та можливість долучитися до платформи для нетворкінгу між фахівцями екологічної сфери, які вже себе професійно реалізували.

To be continued…

Є.А. Криштоп