Обговорення освітніх програм бакалаврів, магістрів та доктора філо-софії (PhD) спеціальності G3 «Електрична інженерія»

27 березня 2025 року відбулося розширене засідання кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту, у якому взяли участь викладачі, стейкхолдери та здобувачі вищої освіти рівнів бакалавра, магістра та доктора філософії. Основною метою заходу стало обговорення та вдосконалення освітніх програм за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка».
Завідувач кафедри Мірошник О. О. нагадав про те, що спеціальність 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» змінила на-зву на G3 «Електрична інженерія» та входить до галузі знань G Інженерія, виробництво та будівництво.
Мірошник О. О. як гарант бакалаврської освітньо-професійної про-грами розповів про оновлення ОПП першого (бакалаврського) РВО за цією спеціальністю. Він зазначив, що робоча група, яку він, як гарант освітньої програми очолив, у складі: к.т.н., доц., зав. кафедри електромеханіки, робототехніки, біомедичної інженерії та електротехніки Хандоли Ю. М.; к.т.н., доц. кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Середи А. І.; к.т.н., доц. кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Трунової І. М. та студентів Мартиненка І. О. (здобувач 2 року навчання), Іващенка І. В. (здобувач 4 року навчання) закінчили роботу над оновленням ОПП з врахуванням пропозицій стейкхолдерів: Плюгіна В. Є. (д.т.н., проф., зав. кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст Харківського національного університету міського господар-ства імені О. М. Бекетова); Миргорода Д. Г. (в.о. начальника управління виробничо-технічної політики та нагляду за експлуатацією АТ Харківобленерго); Черкашина А. І. (гол. енергетик корпорації «ЕЛКОР»). Мороз О. М. запропонував затвердити оновлену ОПП першого (бакалаврського) РВО за спеціальністю G3 «Електрична інженерія».
Також д.т.н., проф. Мірошник О.О. ознайомив учасників із її особливостями та унікальністю. Зокрема, він зазначив, що значна увага приділяється розвитку Soft skills. У межах загальної підготовки обов’язково вивчаються освітні компоненти, такі як «Українська мова (за професійним спрямуванням)», «Історія української державності та громадянське суспільство» та «Філософія». Крім цього для здобувачів бакалаврського рівня відповідно до вимог законодавства на 2 курсі стає обов’язковою для ви-вчення дисципліна «Теоретична підготовка Базова загальна військова підготовка».
Стейкхолдери, серед яких д.т.н., проф. Плюгін В.Є. (завідувач кафедри систем електропостачання та електроспоживання міст ХНУМГ ім. О.М. Бекетова), рекомендували приділити більше уваги питанням експлуатації електрообладнання. Також Миргород Д.Г. (заступник начальника управління виробничо-технічної політики та нагляду за експлуатацією АТ «Харківобленерго») та Черкашин А. І. (гол. енергетик корпорації «ЕЛ-КОР») наголосили на важливості посилення практичної підготовки студентів.
Гарант магістерської програми, к.т.н., доц. Савченко О.А., доповів про оновлення ОПП другого (магістерського) РВО за спеціальністю G3 «Електрична інженерія». Він зазначив, що робоча група, яку він, як га-рант освітньої програми очолив, у складі: д.т.н., проф. кафедри електро-механіки, робототехніки і біомедичної інженерії та електротехніки Лисиченка М. Л.; к.т.н., доц. кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Трунової І. М., к.т.н., доц. кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Дуднікова С. М., студентів (здобувачи 1 року навчання): Засухи О. М., Немашкала В. В. закінчили роботу над оновленням ОПП з врахуванням пропозицій стейкхолдерів: д.т.н., проф., зав. кафедри електричних станцій та систем ВНТУ Комара В. О.; голови правління ГК «ОКЕАН» Павлова А О.; диспетчера центральної диспетчерської служби АТ «Харківобленерго» Оберемка Д. О. Мірошник О. О. запропонував за-твердити оновлену ОПП другого (магістерського) РВО за спеціальністю G3 «Електрична інженерія».
Крім цього Савченко О.А. акцентував увагу на перевагах та сильних сторонах програми. У ході їхнього перегляду було оновлено наповнення освітніх компонентів та удосконалено структурно-логічну схему з урахуванням зв’язків між освітніми компонентами. Директор компанії «ОКЕАН» Павлов А.О. та диспетчер центральної диспетчерської служби АТ «Харківобленерго» Оберемок Д. О. висловили пропозиції щодо оновлення програм відповідно до актуальних потреб ринку. Зокрема, Павлов А.О. запропонував приділити більше уваги технологіям Smart Grid та віднов-люваній енергетиці.

Гарант освітньо-наукової програми доктора філософії, д.т.н., проф. Мороз О.М., розповів про оновлення ОНП третього (освітньо-наукового) РВО за спеціальністю G3 «Електрична інженерія». Він зазначив, що проєктна група, яку він, як керівник проектної групи очолив, у складі: д.т.н., проф., зав. кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Мірошника О. О.; д.т.н., проф. кафедри електромеханіки, робототехніки і біомедичної інженерії та електротехніки Лисиченка М. Л. та аспірантів Тоберта М. Ю. та Оксенича Р. В. закінчили роботу над оновленням ОНП з врахуванням пропозицій стейкхолдерів: Гапона Д. А. (зав. кафедри автоматизації та кібербезпеки енергосистем НТУ «ХПІ», д.т.н., доцент), Лошак І. В. (директор ТОВ «ЕНЕРА Суми») та Мисочки Д. Є. (начальник відділу підстанційного обладнання Будівельно-ремонтного центру Східного регіону відокремленого підрозділу “Будівництво і ремонт” приватного акціонерного товариства “Національна енергетична компанія “Укренерго”). Савченко О. А. запропонував затвердити оновлену ОНП третього (освітньо-наукового) РВО за спеціальністю G3 «Електрична інженерія». Крім цього Мороз О.М. наголосив на відповідності програми сучасним вимогам ринку праці, підкресливши її унікальні особливості.
За підсумками засідання було ухвалено низку змін, що спрямовані на покращення структури та змісту освітніх програм. Значна увага приділена інтеграції навчального процесу з науково-виробничим потенціалом енергетичної галузі, а також активному залученню практикуючих фахівців до викладання в ДБТУ.