Участь команди кафедри ЕЕМ (ДБТУ) у фіналі хакатону “RE-ENERGIZE UKRAINE”
Команда кафедри ЕЕМ у складі зав. каф. професора Мірошника О.О., професора Мороза О.М. та аспіранта Пазія В.Г. взяла участь у фіналі хакатону “RE-ENERGIZE UKRAINE”, який проводився 31 жовтня 2024 року в онлайн-форматі.
Ціллю хакатону є розбудова «зелених» енергетичних спільнот «Civil Society Energy for Resilient Ukraine», який реалізується німецьким кооперативом wechange eG (м. Берлін) у партнерстві з ГО Агенція сталого розвитку «СИНЕРГІЯ» (м. Вінниця) та фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини. Метою проєкту є сприяння розвитку зелених енергетичних спільнот та використання відновлюваних джерел енергії в Україні. З вітальним словом до учасників фіналу звернулася представниця посольства ФРН в Україні Євгенія Чоботова.
До фіналу хакатону пройшли 7 команд за результатами відбору у другому етапі, в якому брали участь 16 команд. У першому етапі відбору брали участь 30 команд з різних регіонів України.
Після визначення команд фіналістів 29 вересня організаторам хакатону були проведені менторські зустрічі з Ольгою Маліхатко за темою “Фандрейзинг і залучення громади”, Христиною Касьяновою за темою «Фінансове та бізнес-планування», Ксенією Дітчук за темою «Комунікаційний план». За результатами зустрічей команда отримувала завдання щодо доопрацювання свого проєкту. Виконання цих завдань вимагало значної командної роботи та творчого підходу.
У фіналі команди-учасниці презентували свої доопрацьовані рішення для створення спільнот “зеленої” енергетики. Лідер команди «ДБТУ» професор Мірошник О.О. виступив з презентацією проєкту «Зелена лікарня: підвищення енергоефективності та надійності енергопостачання медичних закладів територіальної громади м. Мерефа через впровадження сонячних електростанцій», який спрямований на вирішення важливої проблеми стабільного електропостачання медичних закладів в умовах військової агресії рф та зменшення впливу на довкілля.
Оцінювання проектних рішень команд фіналістів відбувалось за такими критеріями: 1) Відповідність тематики; 2) Реалістичність та здійсненність; 3) Соціальний та екологічний вплив; 4) Економічна доцільність та фінансова модель; 5) Комунікаційна стратегія; 6) Презентація та чіткість викладу.
Наша команда отримала гарний практичний досвід розробки проєкту з використанням відновлювальних джерел енергії для територіальної громади і буде працювати далі над втіленням цього проєкту в життя.