Виробнича автоматизація та перспективи хмарних технологій

Проведене із студентами другого курсу спеціальності “187 Деревообробні та меблеві технології” заняття було присвячене перспективам промислової автоматизації на основі програмованих логічних контролерів (ПЛК, англ. PLC).

Це заняття провів A. Demeshko (PLC programmer, Synergy Medical, Канада). Власне, мова йшла про історію виникнення та розвитку ПЛК (зауважимо, що суттєві здобутки в цьому належать м. Харків), порівняння систем автоматики на основі ПЛК і промислових комп’ютерів, перспективи використання хмарних технологій для моніторингу технологічного обладнання.

Чималу зацікавленість у студентів викликали й рекомендації щодо питань, яким варто приділити особливу увагу при перемовинах з постачальниками рішень для автоматизації виробництва.