Науково-практичний форум на тему: «Захист прав людини: сучасні виклики та перспективи реалізації»

8 грудня 2023 року, на базі юридичної клініки «Довіра» ДБТУ відбувся науково-практичний форум на тему: «Захист прав людини: сучасні виклики та перспективи реалізації», присвячений 75-й річниці прийняття та проголошення Загальної декларації прав людини ООН.

Модератором форуму була координатор юридичної клініки «Довіра» ДБТУ, к.ю.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції – Ковач Олена Валеріївна.

Спікерами форуму були:

1. Остапенко Юлія Ігорівна, д.ю.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції ДБТУ, адвокатка
    Тема: «Прогалини у конституційному погляді у площині економічних аспектів в Україні»
  1. Микитюк В.О. к.п.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції ДБТУ, адвокат
    Тема: «Актуальні проблеми захисту прав людини в умовах воєнного стану»
  1. Шерстюк Світлана Валеріївна, заступник декана з виховної роботи факультету менеджменту, адміністрування та права, к.е.н., доцент кафедри права та європейської інтеграції ДБТУ
    Тема: «Порушення екологічних та дотичних до них прав людини у зв’язку зі збройною агресією рф»
  1. Воронянський Олександр Володимирович, к.іст.н., професор кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін; заступник Голови ГО “Українська асоціація суспільствознавців і педагогів”, ГО “Науково-дослідний інститут українознавства  і козацтва”
    Тема: «Феномен права як результат конкуренції в  суспільстві з антигоністичними інтересами»
  1. Пасемко Галина Павлівна, доктор наук з державного управління, професор кафедри менеджменту, бізнесу і адміністрування
    Тема: «Знання як обʼєкт інтелектуальної власності»
  1. Шабаш Діана Олександрівна, офіцер ЗСУ, капітан, інженер відділення програмного забезпечення відділу імітаційного моделювання центру підготовки підрозділів
    Тема: «Соціальні права військовослужбовців: проблеми та шляхи їх вирішення»
  1. Божидай Ірина Ігорівна, к.е.н., доцент кафедри менеджменту, бізнесу і адміністрування
    Тема: «Роль малого та середнього бізнесу України в умовах євроінтеграції»
  1. Бобонець Єлизавета здобувачка першого бакалаврського рівня вищої освіти, спеціальність 281
    Тема: «Захист прав людини в умовах збройних конфліктів (загальна характеристика Женевських конвенцій про захист жертв війни)»

У науково-практичному форумі взяли участь близько 100 учасників, обговорення вирізнялося жвавістю та емоційною залученістю учасників, про що свідчать відгуки спікерів та науковців, які взяли участь у форумі.

Дякуємо усім учасникам форуму та до зустрічі на наступних заходах юридичної клініки «Довіра» та факультету менеджменту, адміністрування та права ДБТУ!