Студентський науковий гурток з правових дисциплін

Студентський науковий гурток з правових дисциплін кафедри цивільно-правових дисциплін, трудового та аграрного права, а з 1 листопада 2023 року, після реорганізації – кафедри права та європейської інтеграції, в своїй роботі приділяє увагу правовому вихованню молоді; розв’язанню найбільш актуальних та/або суперечливих питань діючого законодавства України, системи права України; актуальним питанням в галузі трудового, господарського, фінансового, земельного й аграрного права.

Гурток працює з 2021 року. Засідання відбуваються, як правило, по середах 1 раз на два місяці. Науковий керівник гуртка кандидат економічних наук, доцент Шерстюк С.В.

Так, у 2023 навчальному році відповідно до плану відбулося 4 засідання студентського наукового гуртка з правових дисциплін, а саме:

1. 22 лютого 2023 року відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри цивільно-правових дисциплін, трудового та аграрного права на тему: «Правосвідомість та правова культура». Зі вступним словом виступила керівник гуртка, доцент Шерстюк Світлана Валеріївна. Після неї з доповіддю на тему: «Правова культура» виступила здобувачка 4 курсу спеціальності 081 «Право» групи 081-19б-01  Мошенська Юлія. Продовжила засідання здобувачка 4 курсу спеціальності 081 «Право» групи 081-19б-01 Малініна Катерина доповіддю на тему: «Правовий нігілізм як антипод правової культури».
  2. 19 квітня 2023 року відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри цивільно-правових дисциплін, трудового та аграрного права на тему: «Правова характеристика користування земельними ділянками: сервітути, емфітевзис, оренда». В роботі гуртка активну участь прийняли студенти 4 курсу ОР «Бакалавр» спеціальності 081 «Право». На засіданні виступили: здобувачка групи 081-19б-01 Малініна Катерина з доповіддю на тему: «Земельні сервітути  та їх правова характеристика»; здобувач групи 081-19б-01  Ясенко В’ячеслав з доповіддю на тему: «Принцип екстериторіальності в державній реєстрації земельних ділянок»; здобувачка групи 081-19б-01  Малініна Єлизавета з доповіддю на тему: «Нормативно-правова характеристика договору оренди земельної ділянки»;
  3. 16 жовтня 2023 року відбулося засідання студентського наукового гуртка кафедри цивільно-правових дисциплін, трудового та аграрного права на тему: «Правова охорона сортів рослин». З доповіддю на тему: «Особливості патентування нових сортів рослин в Україні і світі» виступив здобувач другого «магістерського» рівня вищої освіти спеціальності 202 «Захист та карантин рослин» факультету агрономії та захисту рослин Нарожний Станіслав. Продовжив засідання здобувач другого «магістерського» рівня вищої освіти спеціальності 202 «Захист та карантин рослин» факультету агрономії та захисту рослин Кирило Орлов доповіддю на тему: «Міжнародне та національне законодавство у галузі правової охорони нових сортів рослин». Обидві доповіді викликали цілу низку запитань у присутніх та досить емоційне й жваве обговорення.
  4. 24 листопада 2023 року відбулося засідання наукового гуртка кафедри права та європейської інтеграції на тему: «Правова характеристика бізнес-плану». Зі вступним словом виступила керівник гуртка доцент Шерстюк С.В., яка звернула увагу присутніх на те, що саме на цьому засіданні, в першу чергу, бізнес-план розглядається саме з юридичної точки зору. На засіданні виступили й презентували свої бізнес-плани здобувачі 2 курсу спеціальності «Право» групи 081-22б-01 Мисник Денис, Кофан Вікторія, Владислав Скидан, Хиленко Єлизавета.

Особливу подяку висловлюємо здобувачам 4 та 2 курсу ОР «Бакалавр» спеціальності 081 «Право» факультету менеджменту, адміністрування та права та здобувачам 1 курсу ОР «Магістр» спеціальності 202 «Захист та карантин рослин» факультету агрономії та захисту рослин за цікаві доповіді та активну участь в роботі студентського наукового гуртка з правових дисциплін!