Освіта:
1976 – 1982 рр. – Харківський політехнічний інститут, хімічна технологія в’яжучих матеріалів;
2012 – 2016 рр. – Харківський державний університет харчування та торгівлі, навчання на заочному відділенні аспірантури за спеціальністю 05.18.13 – технологія консервованих і охолоджених харчових продуктів.
Кар’єра:
1982-1986 рр. – інститут Южгіпроцемент, інженер технологічного відділу;
1986-1987 рр. – Харківський завод електроапаратури, інженер-технолог;
1987-1996 рр. – Всесоюзний науково-дослідний інститут пиво-безалкогольної промисловості, молодший науковий співробітник відділу процесів, апаратів та переробки сировини для безалкогольної продукції, з 1989 р- молодший науковий співробітник відділу нетрадиційної сировини, з 1995 р – старший науковий співробітник відділу сертифікації харчової промисловості;
1996-1998 рр. – Харківська обласна станція переливання крові, лаборант;
1998-1999 рр. – Харківська міська санепідемстанція, лаборант;
1999-2004 рр. – Санепідемстанція Ленінського району м. Харкова, інженер лабораторії по спецрахунку;
2004 – 2021 рр. – Харківський державний університет харчування та торгівлі, завідувач лабораторії кафедри технології консервування (з вересня 2009 р. – кафедра перейменована на кафедру технологій переробки плодів, овочів і молока, з січня 2020 р. – перейменована на кафедру харчових технологій продуктів з плодів, овочів і молока та інновацій в оздоровчому харчуванні);
2021 р. – Державний біотехнологічний університет, завідувач лабораторії кафедри харчових технологій продуктів з плодів, овочів і молока та інновацій в оздоровчому харчуванні ім. Р.Ю. Павлюк (з листопада 2021 р. кафедра носить ім’я її засновника д.т.н., проф. Павлюк Р.Ю.).
Освітня діяльність:
Приймає участь у викладанні навчальних курсів: «Харчові технології», «Технологія галузі», «Інноваційні технології продуктів з рослинної сировини та молока», «Технології продуктів функціонального призначення з рослинної сировини та молока», «Технології продуктів з лікарсько-технічної рослинної сировини».
Наукова діяльність:
Науковою роботою займається в межах наукової школи «Інноваційних кріо- та нанотехнологій рослинних добавок та продуктів для здорового харчування» засновника кафедри д.т.н., проф., заслуженого діяча науки і техніки України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, академіка Міжнародної академії холоду Павлюк Раїси Юріївни.
Наукові інтереси:
В межах наукової школи кафедри: пошук інноваційних технологічних прийомів та розробка з їх застосуванням для великих і малих підприємств харчового бізнесу технологій натуральних рослинних добавок і продуктів з рослинної сировини та молока оздоровчої дії, що дають можливість максимально використати закладений в свіжій сировині біологічний потенціал. Як технологічні прийоми використовуються різні способи глибокої переробки сировини, включаючи заморожування, низькотемпературне подрібнення, обробку в пароконвектоматі, гомогенізацію, тощо.
Наукова робота:
- учасник всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, виставок, фестивалів, форумів, що проходили в Україні, Естонії, Польщі, Словаччині, Канаді, Великобританії, Австрії.
- керівник постійно діючого студентського наукового гуртка.
Наукові публікації:
Загальний список опублікованих праць становить понад 150 одиниць, серед яких: 3 колективні монографії, 1 енциклопедія, 53 статті (з них: 4 – в виданнях, що входять до міжнародних наукометричних баз даних Scopus, Web of Science та ін., 30 – у фахових виданнях України, 12 – в зарубіжних виданнях Естонії, Словаччини, Казахстану, Польщі), 65 тез доповідей на всеукраїнських та міжнародних науково – практичних конференціях, 25 навчально – методичних розробок. Крім того, розроблено понад 30 технологій БАД та продуктів з їх використанням, затверджено понад 20 нормативних документацій.
Зовнішні нагороди:
- Диплом ІІ ступеню конкурсу ГО «Національної академії наук вищої освіти України» на краще видання, яке отримало визнання серед наукової та освітянської спільноти (період видання – з 2021-го по 2023 рр. включно) – за номінацією «Збірник наукових праць»
- Грамоти та сертифікати всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференцій, золоті та срібні медалі міжнародних кулінарних фестивалів