Студентський науковий гурток «Захист і карантин рослин»

Керівник студентського наукового гуртка
«Захист і карантин рослин»
ЖУКОВА Любов Володимирівна
доцент кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б. М. Литвинова
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Загальні положення
Науковий гурток є формою наукової діяльності здобувачів Державного біотехнологічного університету, спрямованою на розширення наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної діяльності у здобувачів у вільний від навчання час або спеціально наданий час.
Гурток є добровільним об’єднанням здобувачів, що займаються науково-дослідною діяльністю під керівництвом викладачів кафедри на некомерційній основі.
Гурток у своїй діяльності керується Законом України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», Концепцією наукової, науково-технічної та інноваційної політики в системі вищої освіти України, нормативними документами Міністерства освіти і науки України, «Положенням про академічну доброчесність та етику академічних взаємовідносин», Статутом Університету, «Положенням про наукове студентське товариство» та Положенням про науковий гурток «Захист і карантин рослин».
Гурток створений при кафедрі зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин імені Б.М. Литвинова за напрямком її наукової діяльності.
Гурток складається з шести секцій: «Агрофармакологія»; «Гербологія»; «Ентомологія»; «Карантин рослин»; «Фітопатологія», «Кліщі, гризуни, нематоди, слимаки».
Гурток діє на засадах добровільності, рівноправності усіх його членів, самоврядування, законності та гласності.
Гурток є незалежним від впливів політичних, релігійних та громадських об’єднань.
Засідання гуртка проводяться не рідше, ніж раз на місяць з обговоренням підсумків наукових робіт, реферативних повідомлень тощо.
Мета та завдання діяльності
Метою роботи гуртка є:
- виявлення найбільш здібних, талановитих, схильних до науково-дослідної роботи здобувачів освіти;
- підвищення рівня наукової підготовки здобувачів та придбання навичок наукової роботи;
- поглиблення досліджень за проблематикою наукової діяльності кафедри за участю здобувачів освіти;
- залучення обдарованих здобувачів до науково-дослідної діяльності задля вироблення у них навиків до самостійних наукових досліджень, творчого мислення, розвитку умінь системно аналізувати результати досліджень, публічно обстоювати і аргументувати власну позицію, підвищення внутрішньої організованості, свідомого відношення до навчання, поглиблення й закріплення отриманих у процесі навчання знань.
Завданнями діяльності гуртка є:
- залучення до роботи здобувачів освіти, які виявляють інтерес до науково-дослідної роботи;
- організація науково-дослідної роботи та створення сприятливих умов для розкриття наукового та творчого потенціалу членів Гуртка;
- поглиблене вивчення здобувачами освіти обраної наукової теми;
- забезпечення активної участі здобувачів у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращу наукову роботу, наукових семінарів;
- залучення спонсорської і благодійницької допомоги на проведення наукових досліджень здобувачів освіти та проведення наукових заходів;
- сприяння розширенню університетського, регіонального, всеукраїнського та міжнародного студентського співробітництва у сфері науки та інновацій;
- формування в здобувачів інтересу до наукової творчості, навчання методиці й способам самостійного вирішення наукових завдань й навичок роботи в наукових колективах;
- підготовка із числа найбільш здатних та активних здобувачів освіти резерву наукових і науково-педагогічних кадрів;
- здійснення інших видів організаційно-наукової діяльності, що не суперечать меті створення гуртка.
Плани роботи гуртка та звіти про виконання
- План роботи студентського наукового гуртка на 2024–2025 н.р.
- План роботи студентського наукового гуртка на 2023–2024 н.р.
Звіт про роботу студентського наукового гуртка за 2023–2024 н.р. - План роботи студентського наукового гуртка на 2022–2023 н.р.
Звіт про роботу студентського наукового гуртка за 2022–2023 н.р.
Наші досягнення
Диплом ІІ ступеню І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 201 «Агрономія» у 2022–2023 н.р. Наукова робота Давидова Д. М. (керівник Станкевич С. В., канд. с.-г. наук, доцент) на тему «Ялівцева міль – адвентивний шкідник ялівців».
Диплом ІІ ступеню І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Піщика В.О. (керівник Горяінова В.В., канд. с.-г. наук, доцент) на тему «Бура іржа пшениці ярої».
Диплом ІІ ступеню І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Молчанова В.А. (керівник Забродіна І.В., канд. с.-г. наук, доцент) на тему «Довгоносик».
Диплом ІІ ступеню І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Домущей В.Ю. (керівник Кошеляєва Я.В., канд. с.-г. наук, викладач) на тему «Шкідник самшиту».
Диплом ІІІ ступеню І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Торко О.В. (керівник Олєйніков Є.С., канд. с.-г. наук, асистент) на тему «Септоріоз пшениці озимої та обмеження його шкідливості в СФГ «Восход» Красноградського району Харківської області».
Диплом ІІІ ступеню І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Забродіна Д.Д. (керівник Байдик Г.В., канд. с.-г. наук, доцент) на тему «Жучок».
Диплом ІІІ ступеню І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Чеховського Д.С. (керівник Сіроус Л.Я., канд. с.-г. наук, доцент) на тему «Клоп».
Диплом ІІ ступеню І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності 201 «Агрономія» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Адаменка В.О. (керівник Станкевич С. В., канд. с.-г. наук, доцент) на тему «Повитиці».
Диплом І ступеню І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біологія» у 2024–2025 н.р. Наукова робота Супруна Д.В. (керівник Меленті В.О., доктор філософії, старший викладач) на тему «Застосування ентомофагів ялинових несправжніх щитівок у боротьбі з фітофагами у Дендрологічному парку Державного біотехнологічного університету».
Секція «Агрофармакологія»

Керівник секції
ТУРЕНКО Володимир Петрович
професор кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту та карантину рослин ім. Б.М. Литвинова
доктор сільськогосподарських наук, професор
Секція «Гербологія»

Керівник секції
МЕЛЕНТІ Вікторія Олександрівн
старший викладач кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б.М. Литвинова,
доктор філософії
Секція «Ентомологія»

Керівник ссекції
СІРОУС Лідія Яківна
доцент кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б. М. Литвинова
кандидат сільськогосподарських наук, доцент
Секція «Карантин рослин»

Керівник секції
ЛЕЖЕНІНА Ірина Павлівна
доцент кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б. М. Литвинова
кандидат біологічних наук, доцент
Секція «Фітопатологія»

Керівник секції
КОШЕЛЯЄВА Яна Вікторівна
викладач кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б. М. Литвинова
кандидат сільськогосподарських наук
Секція «Кліщі, гризуни, нематоди, слимаки»

Керівник секції
ВАСИЛЬЄВА Юлія Володимирівна
доцент кафедри зоології, ентомології, фітопатології, інтегрованого захисту і карантину рослин ім. Б. М. Литвинова
кандидат сільськогосподарських наук, доцент