Бобро Михайло Архипович
професор кафедри рослинництва
доктор сільськогосподарських наук, професор,
член-кореспондент НААН України
Студентський науковий гурток «Рослинництво» – одна з форм наукової діяльності студентів ДБТУ, спрямована на розширення наукового потенціалу й формування навичок науково-дослідної діяльності у здобувачів освіти. Діяльність наукового гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей здобувачів з метою набуття ними фахових (професійних) компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження.
Студентський науковий гурток «Рослинництво» є добровільним об’єднанням студентів, що займаються науково-дослідною діяльністю під керівництвом викладачів кафедри.
Студентський науковий гурток «Рослинництво» у своїй діяльності керується Законом України «Про вищу освіту», «Про наукову і науково-технічну діяльність», Статутом ДБТУ, чинним законодавством.
Студентський науковий гурток створюється при кафедрі рослинництва ДБТУ за напрямком її наукової діяльності.
Членом гуртка «Рослинництво» може бути будь-який здобувач освіти, який хоче поглибити свої знання з предмету і набути навичок дослідницької роботи.
Кількість членів гуртка «Рослинництво» необмежена.
Засідання студентського наукового гуртка проводяться щонайменше кожного місяця з обговоренням підсумків наукових робіт, реферативних повідомлень та ін.
Метою роботи гуртка «Рослинництво» є:
- виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до науково-дослідної роботи здобувачів освіти;
- підвищення рівня наукової підготовки здобувачів освіти та придбання навичок наукової роботи;
- створення умов для творчого зростання у процесі навчання і оволодіння фахом для майбутньої професійної діяльності та кар’єрного росту;
- поглиблення досліджень за проблематикою наукової діяльності кафедри за участю здобувачів освіти;
- придбання навичок наукової роботи.
Завданнями діяльності гуртка «Рослинництво» є:
- залучення до роботи здобувачів освіти, які виявляють інтерес до науково-дослідної роботи;
- організація науково-дослідної роботи та створення сприятливих умов для розкриття наукового та творчого потенціалу членів гуртка;
- забезпечення активної участі здобувачів освіти у проведенні наукових конференцій, конкурсів на кращу наукову працю, наукових семінарів;
- поглиблення знань з дисциплін, які вивчаються, за обраним фахом;
- формування в здобувачів освіти інтересу до наукової творчості, навчання методиці й способам самостійного вирішування наукових завдань й навичок роботи в наукових колективах;
- розвиток наукового мислення і аналітичних здібностей, набуття навиків дослідницької роботи та розширення кругозору та ерудиції;
- підготовка із числа найбільш здатних, активних і встигаючих здобувачів освіти резерву наукових і науково-педагогічних кадрів.
НАШІ ДОСЯГНЕННЯ
- Дипломом II ступеня І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023–2024 н.р. відзначено роботу під шифром «Нут», яку виконали здобувачі другого (магістерського) рівня спеціальність 201 “Агрономія” Яременко Дмитро Володимирович та Пишна Дарія Сергіївна (керівник – канд. с.-г. наук, доцент Поташова Л.М.).
- Дипломом ІII ступеня І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2023–2024 н.р. відзначено роботу під шифром «Обробка насіння гірчиці», яку виконали здобувачі першого (бакалаврського) рівня спеціальність 201 “Агрономія” Безкровний Максим Олегович та другого (магістерського) рівня спеціальність 201 “Агрономія” Сенчук Євген Володимирович (керівник – канд. с.-г. наук, асистент Воропай Ю. В.).
- Дипломом I ступеня І та ІІ етапів Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2023/2024 н.р. відзначено роботу на тему «Формування продуктивності гібридів сорго зернового залежно від форм і доз добрив у Східному Лісостепу України», яку виконали здобувачі спеціальності 201 “Агрономія” Свиридов Сергій Андрійович та Яценко Олександра Андріївна (керівники – д–р с.-г. наук, професор Рожков А.О. та канд. с.-г. наук, доцент Свиридова Л.А.).
- Дипломом ІІI ступеня І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2023/2024 н.р. відзначено роботу на тему «Вплив агрокліматичних умов на формування врожайності гібридів кукурудзи в умовах Богуславського району Київської області», яку виконали здобувачі спеціальності 201 “Агрономія” Чепелєва Анна Володимирівна та Zekun Yang (Jiangsu Ocean University, China) (керівник – канд. с.-г. наук, доцент Деревянко І.О.).
- Дипломом ІІI ступеня І етапу Міжнародного студентського професійного творчого конкурсу «Аграрні науки та продовольство» у 2022/2023 н.р. відзначено роботу на тему «Ефективність використання комплексного біологічного препарату “Мега Врожай” на формування показників врожайності та якості зерна пшениці озимої», яку виконали здобувачі спеціальності 201 “Агрономія” Аксенко Павло Андрійович та Головко Олександр Володимирович (керівник – канд. с.-г. наук, асистент Деревянко І.О.).