Вже традиційними стали поїздки викладачів кафедри деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу і студентів відповідних спеціальностей в Київ на виставку LISDEREVMASH. Символічно, що провідна виставка у галузі деревообробки та лісового господарства традиційно відбувається на початку нового навчального року.
Розпочинаючи вивчення нових дисциплін, студенти мають нагоду заздалегідь ознайомитись з функціональними можливостями та особливостями конструкції машин та верстатів.
Зазначимо, що термін «виставка», що передусім асоціюється зі статичною експозицією, не надто влучно передає суть заходу, оскільки значна частина обладнання демонструвалась в роботі.
Багато з наших студентів, що побували на виставці, щойно розпочали навчання. Для них виставка – це нагода пересвідчитись в високому технологічному рівні обладнання галузі, де поєднуються точна механіка та комп’ютерне керування. Особливо запам’ятались оброблювальні центри з числовим програмним управлянням та верстати для лазерної обробки деревини.
Дуже пізнавальною була й експозиція машин для роботи в лісі. Студенти не лише оглянули лісозаготівельно-транспортну машину, а й спробували працювати на ній. Звісно, як і всі початківці, перший досвід керування доволі складною машиною вони здобули на мультимедійному тренажері. На зворотному шляху до Харкова всі жваво обговорювали плани подальших поїздок.
Експедиція побувала в Ворохті, Яремчі, Криворівні, Буковелі та Верховині, де розташовані дослідницькі будівельні майданчики дерев`яного домобудування фірми КарпатДеревоБуд. Спостерігаючи різні етапи будівництва, учасники експедиції мали змогу ознайомитись з різноманітними конструкціями будинків з смереки та ялини, технологією їх будівництва та опорядження.
До культурної програми експедиції увійшло знайомство з історією та самобутньою культурою краю, народними промислами (значна часка яких пов’язана з деревообробкою), відвідування музеїв м. Косів. Усім запам’яталась чудова природа Прикарпаття, гірські річки, тепла та доброзичлива атмосфера спілкування, похід у гори, збирання чорниці.
Експедиція відбулась за підтримки Косівського Інституту декоративно-прикладного мистецтва Львівської національної академії мистецтв. Викладачі кафедри художньої деревообробки провели цікаві екскурсії творчими лабораторіям та майстернями навчального закладу. Висловлюємо теплі слова подяки директору КІДМ Юрчишин Г.М. та Ваху І.С., який був беззмінним гідом протягом усієї експедиції!