Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток галузі тваринництва: інновації, проблеми, перспективи»

Із 4 по 6 липня 2023 року на базі кафедри технологій тваринництва і птахівництва та кафедри технології переробки та якості продукції тваринництва факультету біотехнологій Державного біотехнологічного університету відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Розвиток галузі тваринництва: інновації, проблеми, перспективи».

Захід організовано за підтримки Міністерства освіти і науки України, науково-дослідних установ (Інститут свинарства і агропромислового виробництва НААН, Державна дослідна станція птахівництва НААН, Інститут тваринництва НААН, Інститут рибного господарства НААН), закладів вищої освіти (Державний біотехнологічний університет, Національний університет біоресурсів і природокористування України, Білоцерківський національний аграрний університет, Сумський національний аграрний університет, Одеський державний аграрний університет, Київський національний університет будівництва і архітектури, Вінницький національний аграрний університет), державних підприємств і приватних організацій (ДП «Агентство з ідентифікації і реєстрації тварин», ВАТ «Малинський бекон», ДП «Конярство України», Філія «Дібрівський кінний завод № 62» ДП «Конярство України», Фірма «SKIDAR», ВАТ «Варіант Агро Буд», ПП «Агрофірма Світанок», Дергачівська дитячо-юнацька кінно-спортивна школа).

Робота конференції включала багато напрямів, серед них:

• сучасний стан та перспективи розвитку галузі тваринництва;
  • шляхи відновлення виробничих потужностей підприємств у післявоєнний період та перспективи їх нарощування;
  • інноваційні підходи до підвищення якості виробництва і переробки продукції тваринництва та птахівництва;
  • проблеми та перспективи впровадження інноваційних розробок у виробництво.

Конференція тривала три дні: відбулося пленарне засідання, після якого відпрацювали дві секції: 1. «Сучасний стан та перспективи розвитку галузі тваринництва» та 2. «Інноваційні підходи до підвищення якості виробництва і переробки продукції тваринництва та птахівництва».

Більш ніж 60 учасників, серед яких академіки, члени-кореспонденти, професори, директори та співробітники науково-дослідних установ, доктори та кандидати наук, підприємці-виробники з різних галузей, аспіранти й здобувачі вищої освіти, мали змогу поспілкуватися, подискутувати, обговорити нагальні питання й запропонувати свої напрацювання для подальшого розвитку різних галузей тваринництва.

Особливо багато уваги учасники конференції приділили проблемам, що наразі постали перед аграрно-промисловим сектором через війну в Україні. Попри великі труднощі, науковцями й виробниками вже взято курс на проведення моніторингу наслідків воєнної агресії та розроблення стратегії з відновлення й подальшого сталого розвитку галузі тваринництва.