Відкрита лекція «Соняшник та/в Україні: переплетена історія рослини як (не)локального ресурсу та глобального товару»
27 листопада у межах проєкту міжнародної співпраці «Цикл відкритих лекцій «Ставлячи Україну в центрі»» на кафедрі ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ДБТУ відбулась онлайн-лекція «Соняшник та/в Україні: переплетена історія рослини як (не)локального ресурсу та глобального товару» Ірини Скубій, докторки філософії з історії, канд. іст. наук, наукової дослідниці з українських студій імені Миколи Зерова (Школа історичних та філософських студій, Університет Мельбурна).
Із привітальними словами до учасників зустрічі звернулися Наталія Моісєєва, завідувачка кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін, Валерій Михайлов, проректор з наукової роботи ДБТУ, Максим Серік, проректор з науково-педагогічної роботи ДБТУ, Альона Москаленко, декан факультету менеджменту, адміністрування та права.
Лекція висвітлила питання щодо впливу соняшника на історію, економіку, культуру та екологію України. Ірина Скубій поєднала агрокультурний та культурологічний варіанти розгляду соняшника, звернула увагу на екологічні та політичні аспекти розгляду цієї культури.
Під час зустрічі відбулося обговорення серед аудиторії. Учасники відзначили важливість осмислення історії та сучасної ролі соняшника в контексті економічних, культурних та екологічних викликів.
Цей захід став ще одним підтвердженням того, що Україна залишається унікальним джерелом наукових, культурних і символічних сенсів у глобальному просторі.