07.04.23 р. пройшла перша Інтернет-конференція школярів та студентів «Сучасні досягнення біотехнології, молекулярної біології та водних біоресурсів»

7 квітня 2023 року на кафедрі біотехнології, молекулярної біології та водних біоресурсів пройшла перша Інтернет-конференція школярів та студентів «Сучасні досягнення біотехнології, молекулярної біології та водних біоресурсів».

У роботі конференції прийняли участь учні Харківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №153; Щербаківського ліцею, Щербанівської сільської ради Полтавської області; Бірківського ліцею, с. Бірки Зміївської міської ради та Мереф’янського ліцею №7, Мереф’янської міської ради Харківської області, а також студенти та викладачі кафедри біотехнології, молекулярної біології та водних біоресурсів.

Із вітальним словом виступила декан факультету біотехнологій професор Щербак Олена Валентинівна, яка розповіла учням про історію Державного біотехнологічного університету та про можливості навчання за спеціальностями «Біотехнології та біоінженерія» та «Водні біоресурси».

Учасники виступили з доповідями на цікаві та актуальні теми, серед яких проблеми забруднення води та ґрунтів наших регіонів, можливості біотехнології для вирішення екологічних питань, сучасні способи використання біологічних об’єктів: вірусів, грибів, водоростей для вирішення актуальних питань промисловості. Всі доповіді отримали високу оцінку слухачів та викликали цікаві дискусії.

Студенти 2 курсу спеціальності “Біотехнології та біоінженерія” також долучилися до роботи конференції та зробили доповіді про актуальні напрямки розвитку сучасної біотехнології, з якими познайомилися на заняттях та відповіли на запитання школярів про навчання в університеті.

Студентка 2 курсу Дар’я Верхолаз розповіла про свій досвід участі у програмі академічної мобільності у Рейн-Ваальському університет прикладних наук, м. Клеве, Німеччина.

Підводячи підсумки конференції учасники подякували один одному за цікаві доповіді, приємне та невимушене спілкування, а також висловили надію на майбутню співпрацю та зустрічі.