Участь науковців кафедри ЕЕМ у створенні концепції мікрогрід для громади м. Мерефа

Однією із задач у війні з російською військовою агресією є забезпечення надійного функціонування енергетичного сектору країни, що визначено зокрема у програмі підтримки економіки Кабінету Міністрів України Ukraine Facility, яка передбачає фінансову підтримку України від Європейського Союзу протягом 2024-2027 років.
У відповідності з цією програмою в енергетичному секторі країни пріоритетними напрямками є енергетична безпека та перехід на низьковуглецеві та відновлювальні джерела енергії з постійним розвитком енергетичної стійкості.
Науковці кафедри ЕЕМ вже тривалий час займаються розвитком мікромереж з відновлювальними джерелами енергії, зокрема сонячної. Зараз кафедра спільно з компанією Монолит та Національною лабораторією відновлювальної енергетики США займається питанням розвитку Merefa Community Microgrid для територіальної громади м. Мерефа. За результатами співпраці проведено попередні техніко-економічні обґрунтування такої мережі та визначено основні компоненти мікрогрід, зокрема сонячні електростанції загальною потужністю 4,4 МВт, система зберігання енергії потужністю 2,5 МВт та дві газопоршневі установки на природньому газі по 532 кВт.