Всеукраїнський науково-методичний семінар розглянув проблеми підготовки фахівців за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка»

Підвищення якості освітнього процесу потребує все більших вимог до підготовки конкурентоспроможних фахівців галузі електричної інженерії. На сьогоднішній день уже відчувається нестача на рику праці висококваліфікованих фахівців енергетиків. У зв’язку з цим з 30 по 31 травня 2024 року на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України було проведено всеукраїнський науково-методичний семінар, на якому розглядалися проблеми підготовки фахівців за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка». До даного заходу долучилися представники кафедри електропостачання та енергетичного менеджменту Державного біотехнологічного університету д.т.н, проф. Мірошник О.О. та д.т.н, проф. Мороз О.М. Для обговорення нагальних питань з підготовки фахівців з електричної інженерії у форматі всеукраїнського науково-методичного семінару прибули делегації університетів, підприємств та громадський організацій.
Серед учасників:
заклади вищої освіти:
• Національний університет біоресурсів і природокористування України,
• Національний технічний університет України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»,
• Національний технічний університет «Дніпровська політехніка»,
• Національний університет «Запорізька політехніка»,
• Вінницький національний технічний університет
• Національний університет «Чернігівська політехніка»,
• Державний біотехнологічний університет,
• Львівський національний університет природокористування,
наукові установи Національної академії наук України:
• Інститут загальної енергетики НАН України,
• Інститут відновлюваної енергетики НАН України,
представники бізнесу, організацій та установ:
• ТОВ «ДТЕК Мережі»,
• ПАТ «Черкасиобленерго»,
• ТОВ «Атмосфера»,
• ТОВ «Електротехнічна компанія E-НЕКСТ-Україна»,
• ТОВ «ЕКНІС»,
• ТОВ «ВАП БУД»,
• Група компаній «Світлотек»,
• ТОВ «Електроцентр»,
• Компанія «LEGRAND Україна»,
• Об’єднання організацій роботодавців України,
• Федерація роботодавців паливно-енергетичного комплексу України,
• Українська технологічна академія,
• ГО «Асоціація енергоаудиторів України».
Завершальним етапом Всеукраїнського науково-методичного семінару було ухвалення резолюції «Особливості підготовки фахівців за спеціальністю 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» в нових умовах правового регулювання взаємодії освіти та ринку праці».