Відкрита лекція на тему: «Едафічна сітка як схема класифікації лісів та місцезростань»

22 квітня 2024 року в on-line режимі на базі сервісу Google Meet доцент кафедри лісових культур, меліорацій та садово-паркового господарства Світлана Петрівна Распопіна провела відкриту лекцію на тему: «Едафічна сітка як схема класифікації лісів та місцезростань».

Під час лекції розглянуто класифікацію факторів середовища; на прикладі борового та трофогенного екологічних рядів продемонстровано, як кількісні зміни факторів середовища (зволоження та трофності ґрунту) впливають на склад, структуру, продуктивність корінних лісових насаджень. Крім того, студенти ознайомились з різними класифікаціями лісів та безпосередньо з сутністю, структурою, будовою «Едафічної сітки Алексєєва-Погребняка» як схеми класифікації лісів та місцезростань, а також з історією її створення.

На базі вивченого матеріалу, студенти охарактеризували трофогенний ряд сітки за фітоіндикаторами та ґрунтовими ознаками.

На лекції були присутні декан факультету лісового господарства, деревооброблювальних технологій та землевпорядкування – доктор економічних наук, професор Суска Анастасія Анатоліївна, викладачі кафедри лісових культур меліорацій та садово-паркового господарства, кафедри лісівництва та мисливського господарства, кафедри деревооброблювальних технологій та системотехніки лісового комплексу, кафедри управління земельними ресурсами, геодезії та кадастру ДБТУ, а також представники УкрНДІЛГА ім. Г.М. Висоцького: Мєшкова Валентина Львівна, д-р с.-г. наук, професор, академік Лісівничої академії наук України, головний науковий співробітник, Пастернак Володимир Петрович д-р с.-г. наук, професор, головний науковий співробітник відділу інвентаризації лісів, моніторингу, сертифікації та лісовпорядкування, Іванічева Євгенія Володимирівна, м.н.с. лабораторії лісового ґрунтознавства.

Дякуємо всім учасникам за присутність, жвавий інтерес та конструктивне обговорення лекції!