Після екскурсії до Європарламенту, доцент кафедри маркетингу, управління репутацію та клієнтським досвідом Афанасьєва Оксана Пилипівна, поділилась своїми враженнями щодо побаченого, та дала невеличке інтерв’ю.

Які враження ви здобули від екскурсії в Європарламенті?

Це була перша екскурсія для мене в Бельгію. Що цікаво, там я зі здивуванням дізналась, що саме ми були першими українцями на екскурсії в Європарламенті після офіційної делегації президента України Володимира Зеленського.

Я була разом із групою молоді з різних міст України, але всі дуже були дружні та підтримували один одного. На екскурсії я була вражена тим, як добре наша молодь розмовляє англійською мовою і ставить цікаві запитання. Екскурсовод теж це відзначила, відповідала на всі запитання і підкреслювала, що всі європейці глибоко переживають ситуацію, що склалася в Україні та готові допомагати всім, чим тільки зможуть.

У всіх присутніх на екскурсії залишились дуже позитивні враження, відчуття турботи про Україну з боку Європейських держав, позитивне ставлення до прагнень українського народу стати частиною ЄС.

 

Що вас найбільше вразило або зацікавило в роботі Європарламенту?

Насамперед вразила така відкритість Європарламенту –  те, що в цю будівлю може прийти на екскурсію будь-яка людина і, до речі, екскурсія є безплатною для всіх. Навіть можна було спостерігати за засіданням парламентарів в реальному часі.

Ще приємно вразило те, що під час презентації історії Європарламенту, ми побачили фотографії Володимира Зеленського під час його виступу тут і ті овації, з якими його зустрічали депутати Європарламенту. Гордість просто переповнювала кожного з нас.

 

 

Які основні функції та ролі Європарламенту ви відкрили для себе під час екскурсії?

Так, було багато таких моментів, зокрема, ми дізнались, що кількість депутатів від кожної країни ЄС пропорційна чисельності її населення, а також кількості партій, що входять до складу керівництва країни, таким чином забезпечують рівні права для всіх учасників. Отже, Європарламент представляє інтереси всіх громадян Європейського Союзу. Він вибирається безпосередньо громадянами ЄС на виборах, і його члени стежать за потребами та поглядами своїх виборців. Сподіваємось, коли Україна стане повноправним членом ЄС, у Європарламенті буде досить велика  кількість представників з нашої країни.

Заслуговує на увагу контрольна роль Європарламенту, адже він здійснює контроль над діяльністю Європейської Комісії, яка є виконавчим органом Європейського Союзу. Він має право перевіряти роботу Комісії, ставити питання її членам, проводити слухання та може навіть вимагати відставки всього колективу Комісії.

Слід відзначити міжнародну роль Європарламенту, адже він веде діалог з парламентами та організаціями по всьому світу з міжнародної співпраці.

Також Європарламент грає важливу роль у процесі затвердження бюджету Європейського Союзу. Він участь у розподілі фінансових ресурсів на різні сфери діяльності ЄС, такі як сільське господарство, наука, регіональний розвиток та інші. Європейський парламент спрямовує свої зусилля на розвиток ЄС в цілому, підтримуючи кожну країну, що потребує допомоги. Отже, як і людина, яка може або  окремо жити та вирішувати свої потреби власними силами, або може жити у родині, де всі один одного підтримують і турбуються, що значно краще для кожного члена родини. Таким чином, я побачила таку роль Європарламенту, як у батьків великої родини, які домовляються про певні правила спільного життя, що повинні всі виконувати, допомагають у певних ситуаціях, але при цьому і не впливають на свободу вибору кожного члена родини. Як ми бачили, коли Великобританія вирішила покинути родину і жити окремо, то її вибір у Європарламенті сприйняли із розумінням. І, як нам пояснювала про цю ситуацію екскурсовод, все склалося добре, тому що тепер якраз у парламенті звільнилися місця для українських представників.

 

Чи вплинула екскурсія в Європарламенті на ваше розуміння європейської інтеграції та європейської політики? Як так, то як?

Так, дійсно, для України дуже важливо стати частиною великої родини Європи, оскільки в нас спільні прагнення та уявлення про свободу, майбутній розвиток та  покращення життя всіх громадян.

Європарламент є однією з ключових установ Європейського Союзу, отже євроінтеграція дозволить Україні долучитися до спільної європейської системи життєустрою. Зокрема, це стосується участі у процесі прийняття європейських законів, вносити пропозиції та голосувати щодо законодавчих актів, що стосуються широкого спектра питань, включаючи торгівлю, внутрішній ринок, транспорт, екологію та багато інших.

На сьогодні, найбільш актуальними питаннями є  безпека та стабільність для України. Інтеграція з ЄС передбачає співпрацю у сфері оборони, боротьби з тероризмом та кіберзагрозами. Це може допомогти Україні зміцнити армію і протистояти загрозам не тільки у сьогоднішній війні, а й у майбутньому.

Ще дуже важливо те, що вступ до Європейського Союзу та глибока економічна інтеграція з ним відкривають доступ до великого внутрішнього ринку з понад 450 мільйонами споживачів. Це може привести до зростання експорту вітчизняних товарів, привабливості для іноземних інвестицій, модернізації економіки та створення нових робочих місць, а це активно вплине на розвиток економіки України в цілому.

Європейська інтеграція сприяє зміцненню демократії, правової держави та стабільності в Україні. Прийняття та виконання європейських стандартів у сфері прав людини, корупції, медіа, судочинства та інших галузях сприяють покращенню якості життя громадян та зміцненню політичної стабільності в країні.

Особливо актуальним для мене є те, що інтеграція з ЄС сприяє співпраці в галузі освіти. Українські студенти матимуть можливість здобути вищу освіту в європейських університетах, проходити стажування і працювати в кращих європейських компаніях, а академічна співпраця сприятиме обміну знаннями, дослідницькими програмами та інноваціями. Це дозволить вийти на новий рівень всім закладам освіти в Україні.

Коли ми закінчили екскурсію, то у всіх було єдине бажання, щоб скоріше всі сподівання стали реальністю, щоб в Україні був мир і гідні європейські умови життя.