Наукова активність кафедри ЮНЕСКО «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін

16 жовтня 2023 р. професорка кафедри Ірина Нечітайло взяла участь у Міжнародній науковій онлайн-конференція «Сучасна освіта: соціологічний, філософський, педагогічний дискурс».

Конференцію було присвячено пам’яті професорки, докторки соціологічних наук Світлани Щудло.

Організаторами конференції виступили:

• Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка,
  • Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна,
  • Соціологічна асоціація України,
  • Українська асоціація дослідників освіти,
  • Колегіум Вітелона державний заклад вищої освіти в Лєгниці (Республіка Польща).

Після завершення пленарного засідання розпочали роботу три секції:

• Секція 1. «Освіта в соціологічному вимірі»;
  • Секція 2 «Філософський дискурс освіти»;
  • Секція 3 «Психолого-педагогічні виміри освіти».

Проф. І. Нечітайло в межах роботи соціологічної секції виступила з доповіддю «Резильєнтність системи освіти: корисні уроки з досвіду України». Доповідь викликала жвавий інтерес та спонукала до активної дискусії щодо проблем освіти в умовах повномасштабного вторгнення росії в Україну, а також стосовно тих досягнень вітчизняної системи освіти, які можуть слугувати для всіх кран світу певним «керівництвом до дії» в умовах глобальних потрясінь (екологічних катастроф, епідемій, масштабних воєнних конфліктів тощо).