Сумісне засідання наукового гуртка “Сучасний соціолог” (ДБТУ) та психологічного гуртка кафедри соціології та психології Харківського національного університету внутрішніх справ

22 травня 2024 року члени соціологічного і психологічного наукових гуртків двох університетів (ДБТУ і ХНУВС) поєднали свої наукові інтереси і напрацювання в межах спільного засідання.

Тема зустрічі була ініційована керівником психологічного наукового гуртка ХУВС доц. Оленою Шаховою і -мала таке формулювання: «Україна, в якій я хочу жити. Соціально-психологічні аспекти суспільства». На початку зустрічі докторка соціологічних наук, професорка Ірина Нечітайло продемонструвала результати соціологічних досліджень, проведених відомими в Україні дослідницьким центрами та організаціями, щодо змін у соціальній структурі українського суспільства, а також стосовно динаміки деяких соціально-психологічних характеристик населення. Представлена інформація видалася неочікуваною на тлі військових дій, але характеризувала позитивні тенденції, що мають місце в сучасному українському суспільстві.

В ході засідання майбутні соціологи і психологи дискутували щодо процесу створення образу майбутньої повоєнної України, щоб зрозуміти, як кожна особистість, кожен громадянин може впливати на суспільство, країну. Дискусія точилася навколо італійського художнього фільму-антиутопії «Платформа», в якому метафорично відтворено негативну модель соціального устрою. Фільм спонукав учасників дискусії замислитися про те, що означає бути людиною в суспільстві й як нею бути, а також до висновку, що будь-які бажані зміни в суспільстві слід починати зі змін у собі.

Наприкінці зустрічі учасники прослухали доповідь студента групи Ф-6-ПСдср-21-2 Дмитра Сухова «Особистість українців в повоєнні роки», яка містила соціально-психологічні нариси майбутнього українського суспільства.