Відбулася Всеукраїнська науково-методична конференція «Цифрова трансформація професійної підготовки фахівців в умовах застосування SMART-освітніх технологій: стан, проблеми, перспективи»

Відповідно до  плану наукових досліджень на 2023-2024 навчальний рік кафедрою менеджменту, бізнесу і адміністрування Державного біотехнологічного університету  спільно з Харківською обласною  громадською організацією  «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти» 29-30 листопада  2023 р. проведено Всеукраїнську науково-методичну конференцію «Цифрова трансформація професійної підготовки фахівців в умовах застосування SMART-освітніх технологій: стан, проблеми, перспективи».

Конференція  була організована на  електронній платформі Google meet у формі обміну науково-педагогічним досвідом, напрацьованим закладами вищої освіти України в період формування цифрового освітнього простору.

Оргкомітет конференції було представлено такими  науковцями: Нагаєв В. М. – голова, директор  ХОГО «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти», д. п. н., професор; Сагачко Ю. М. – співголова, завідувач кафедри менеджменту, бізнесу   і  адміністрування ДБТУ, к. е. н., доцент; Грідін О. В. – заступник голови, доцент кафедри менеджменту, бізнесу  і  адміністрування ДБТУ, к. е. н., доцент; Герлянд Т. М. – член оргкомітету, завідувач лабораторії технологій професійного навчання Інституту професійної освіти НАПН  України, д. п. н.,  старший  науковий  співробітник; Дроздова І. П. – член оргкомітету, професор  кафедри ЮНЕСКО  «Філософія людського спілкування» та соціально-гуманітарних дисциплін ДБТУ, д. п. н., професор.

З вітальним  словом  до учасників наукового заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи Серік Максим  Леонідович, який закцентував увагу на необхідності створення системи освіти нового покоління, що має органічно поєднати професійну  підготовку кадрів із  сучасними цифровими  технологіями, фундаментальними та прикладними науковими дослідженнями в  галузі управління педагогічними  процесами.

Модератором конференції був  директор  громадської організації «Науковий центр дидактики менеджмент-освіти», доктор педагогічних наук, професор Нагаєв Віктор  Михайлович. Під час онлайн-зустрічі були обговорені питання диджиталізації професійної підготовки здобувачів в режимі віддаленого доступу; SMART-освітньої підтримки їх самостійної та  індивідуальної роботи в умовах дистанційного навчання, формування  цифрової компетентності здобувачів та технологічної культури розумової праці. За підсумками обговорення наукових доповідей учасники конференції мали можливість запозичити передовий досвід у галузі побудови сучасної SMART-освітньої системи професійної підготовки фахівців за різними спеціальностями та продемонструвати освітянській спільноті власні науково-педагогічні здобутки у формі презентацій впроваджених інноваційних педагогічних технологій, електронних дистанційних курсів, апробованих дидактичних методів, форм та засобів навчання і контролю знань.

В обговоренні питань конференції взяли участь 117 учасників, серед яких 19 докторів,  70 кандидатів наук, 20 здобувачів різних  рівнів ВО, які представляють 26 ЗВО ІІІ-ІV рівнів акредитації, 1 науково-дослідну установу освітньої галузі, 4 заклади фахової передвищої освіти, 2 навчально-методичних центри професійно-технічної освіти, 2 загальноосвітніх навчальних заклади, 1 виробничу організацію комунальної сфери.

По закінченню конференції були прийняті  рекомендації в яких науковці констатували, що основою якісних змін вищої освіти сьогодення України повинна стати цифрова трансформація професійної підготовки фахівців  в умовах застосування SMART-освітніх технологій, модернізація педагогічної системи, удосконалення  змісту освіти, впровадження електронних дидактичних засобів управління дослідницькою діяльністю здобувачів, що гарантуватиме якісну підготовку майбутніх  фахівців в інтерактивному  творчому  освітньому  просторі. Учасники  конференції запропонували  підтримати політику Міністерства освіти і  науки України щодо  запровадження в освітньому просторі інформаційно-цифрових технологій згідно положень нормативно-правової бази, викладених у схваленій Кабінетом  міністрів  Стратегії розвитку вищої освіти в Україні на 2022-2032 роки; звернули  увагу керівництва освітніх закладів на необхідності  адаптації існуючої педагогічної системи до сучасних реалій організації навчального процесу на основі впровадження інноваційних педагогічних технологій,  які мають забезпечити  інтерактивність онлайн навчання.

Участь  у Всеукраїнській конференції  була безкоштовною. По її закінчені учасники отримають сертифікат  про участь з підтвердженням  підвищення  кваліфікації у межах 0,2 кредити (6 год).  Підсумки  дискусійних питань  оприлюднено у збірнику  наукових матеріалів, який  в день конференції було  опубліковано і розповсюджено серед її учасників, а  також передано  у бібліотеку електронного репозитарію. У збірнику матеріалів конференції представлено 63 науково-методичні публікації за результатами досліджень авторів.

Оргкомітет Всеукраїнської науково-методичної конференції висловлює щиру подяку доповідачам, авторам наукових публікацій, керівництву закладів вищої та фахової передвищої освіти, наукових установ за підтримку та допомогу в організації проведення даного науково-практичного заходу.