Керівниця Музейного комплексу ДБТУ – стипендіатка престижної програми Міжнародного центру культури у Кракові (Польща)

Керівниця Музейного комплексу Державного біотехнологічного університету професорка, докторка історичних наук Любов Жванко стала стипендіаткою престижної програми «Thesaurus Poloniae» Міністра Культури та
Національної Спадщини Республіки Польща.

ЇЇ організатором виступає Міжнародний центр культури у Кракові. До участі у програмі було надіслано 38 заявок з 10 країн: України (27), Білорусі (2), Хорватії (2), Китаю (1), Індії (1), Іраку (1), Німеччини (1), Сербії (1), Швейцарії (1). ) та Угорщини (1), з яких 3 отримали стипендії (https://mck.krakow.pl/edycje-programu).

Упродовж жовтня – грудня 2024 р. професорка Любов Жванко буде реалізувати науковий проект «Костели на Лівобережній Україні: доля храмів та їх творців (ХІХ – поч. ХХ ст.)». Одним із героїв проекту є архітектор
Болеслав Міхаловський, автор костелу в Харкові. Упродовж багатьох років він працював викладачем у міському реальному училищі, будівля якого є одним із корпусів Державного біотехнологічного університету (проспект Героїв Харкова).

У 2016 р. Любов Жванко також перебувала на цій стипендіальній програмі, у результаті якої за сприяння Генерального Консульства Республіки Польща у Харкові було опубліковано словник про видатних поляків у Харкові, реалізовано низку проектів. За здобутки у справі популяризації українсько-польських взаємин у галузі культури і науки вона удостоєна почесного звання «Заслужений для Польської Культури».