Музейний комплекс ДБТУ серед гостей святкування 5-річчя Інституту «Полоніка» в Королівському замку у Варшаві
8 грудня 2022 року керівник Музейного комплексу ДБТУ докторка історичних наук, професорка Любов Жванко була запрошена до участі в урочистостях з нагоди п’ятирічного ювілею Інституту ПОЛОНІКА, які відбулися в Королівському замку у Варшаві. Захід пройшов під почесним патронатом та за участі віце-прем’єр-міністра, міністра культури та національної спадщини Польщі Пьотра Ґлінського.
Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном ПОЛОНІКА створений 18 грудня 2017 року як спеціалізована державна культурна установа для реалізації пам’яткоохоронних, дослідницьких, освітніх та популяризаторських проектів.
Церемонія мала своєрідний характер, оскільки то було не лише підбиття підсумків діяльності Інституту, а й вдячність співробітникам та партнерам за реалізацію спільних проектів.
Одним із перших проектів, які уже реалізує Інститут ПОЛОНІКА та Музейний комплекс ДБТУ є проект «Polonik tygodnia (Полонік тижня)», пов’язаний з популяризацією польської культурної спадщини на теренах Східної України. На сайті Інституту уміщено першу з підготовленого циклу статей і присвячену цього разу історії костелу в Харкові: «Katedra na Zadnieprzu: kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Charkowie» https://polonika.pl/
Історія Державного біотехнологічного університету тісно пов’язана з історією харківської Полонії: серед його батьків-засновників були польські професори, а в часи Першої світової війни у стінах Ветеринарного інституту знайшов прихисток Інститут сільського господарства, заснований у Варшаві в 1816 році, один із корпусів університету споруджений архітектором Олександром Ржепишевським.
Відтак, налагодження співпраці Музейного комплексу ДБТУ із провідною інституцією Польщі у галузі культури є важливим кроком для можливості реалізації різних міжнародних проектів.
Цим самим Музейний комплекс долучається до формування іміджу Університету серед міжнародної спільноти.
На згадку про захід у фондах Музейного комплексу ДБТУ залишаться світлини з директоркою Інституту ПОЛОНІКА Доротою Янішевською-Якубяк, директором Королівського Замку на Вавелю професором Анджеєм Бетлеєм та Магдаленою Ґутовською, керівничкою стратегічних програм Інституту.